Paşa Paşa Yenildik (ANALİZ)

Boluspor irtifa kaybetmeye devam ediyor. Son haftaların en fazla puan kaybeden ama hala en gözde olan takımı, sevenlerini üzmek için elinden geleni yapıyor. Elazığ maçında sıfır oyun oynayan takımımız, Kasımpaşa maçında...

Paşa Paşa Yenildik (ANALİZ)

Boluspor irtifa kaybetmeye devam ediyor. Son haftaların en fazla puan kaybeden ama hala en gözde olan takımı, sevenlerini üzmek için elinden geleni yapıyor.

Elazığ maçında sıfır oyun oynayan takımımız, Kasımpaşa maçında daha dirençli göründü. Futbol skor oyunu olduğundan, iyi oyun puan ve sıralamada bir artış sağlamadı. Kaybedilen puanlar karşısında takıma olan güven her geçen gün azalırken, hedeften de uzaklaşmamız alışkanlık haline geliyor. Sanırım bu gidişat sonrası, içerde dışarıda alınacak mağlubiyetler kimsenin canını yakmayacak, kimseyi üzmeyecektir.

Bu şekilde gitmesi halinde, sporseverlerin tamamı ligin bitmesini dört gözle bekleyecekler. Umarım daha fazla sıkıntı yaşamadan, üzülmeden, kırmadan, kırılmadan sezonu kazasız belasız bitiririz.

Hafta içi bir yöneticinin yaptığı açıklamaya karşılık, yönetim adına yapılan açıklama, sonrasında tekrar yapılan açıklamaya karşı cumartesi akşamı olayın tatlıya bağlanması çok güzeldi. Kol kırılır, yen içinde kalır atasözünün daha evvel hayata geçmesi gerekirdi ama gecikmeli olması da iyi bir gelişmedir.

2. Yarıya iyi bir başlangıç yapan Boluspor, ilerleyen haftalarda kayıpların telafisi zor olacağını bilemedi. Ne oldu, nedenleri nelerdir, üstümüze ölü toprağını kim serpti, takım neden kötü sonuçlar alıyor bilemem. Takımın menajeri, hocası, yönetimi mutlaka masaya yatırıyordur. Gelişmelere baktığımızda kötü gidişe son verilmemiş olsa bile, yakın zamanda kanayan yarayı tedavi edeceklerdir.

Kasımpaşa maçında az sayıda taraftar topluluğu olması, inancın azaldığının resmidir. Aslında rakip Kasımpaşa olması nedeniyle bu sayının beklenenden fazla olduğuna inanıyorum. Kasımpaşa deplasmanlarının Bolu Taraftarına yapılanların unutulmaması taraftar sayında artışa neden olduğunu tahmin ediyorum.

Elazığ maçı kadrosundan 6 değişik isimle zorlu maça çıkan Bahri Hoca, karşılaşma öncesi her riski aldığı gibi, iyi motivasyon sağlamış. Geçtiğimiz hafta deplasmanda varlık gösteremeyen Boluspor, bu hafta biraz kıpırdayınca pozisyonlara girdi. Her ne kadar şanssız günümüzde olsak bile, bir puan için gelen, son 25 dakikayı 10 kişi tamamlayan Kasımpaşa, Bolu’dan aldığı 3 puanla altın bularak döndü.

Bahri Hoca, ilk 11’in sağ kanadında ilk kez Gencer’i oynattı. Takım kadrosunda aksayan bir tek sol tarafımızla birlikte yine orta sahamız yoktu. Sol kanattaki arızayı son dakikalarda görerek Hakan’ı aldığında iş işten geçmişti. Zayıf fiziğine rağmen Gomis bence orta sahada en çalışkan, en fazla koşan ve kazanmak için çırpınan isimdi. Yine takımımızın orta sahası olmadığı için uzun toplarla gol aramaya, pozisyon bulmaya çalıştık. Bir anlamda da pozisyon olarak başarılı olduk. Bundan sonra kaybettiğimizin arkasından ağlamadan geleceğe bakmalı ve hazırlık yapmalıyız.

İyi motivasyon, iyi mücadele, bol pozisyon olmasına karşılık, 3 puan Kasımpaşa hanesine yazılırken bizi hedeften iyice uzaklaştırdığını da unutmamalıyız.

Sonuç olarak, yönetimin sene başında koyduğu hedef şimdi yerini bulmaya başladı.

Kalede Atacan, yediği golde hatası yoktu. Bir pozisyonda zamanında çıkarak mutlak gol pozisyonuna giren rakibi bozdu.

Gencer, sağ kanatta ilk kez oynadı fena değildi, umarım sakatlığı önemli değildir.

Orhan, aksadığını teknik heyet geç fark etti. Hakan’la başlaması gerekirdi yada daha evvel oyuna alınmalıydı.

Cemil, klasik oyununu oynadı, son dakikalarda ileri çıkmasına rağmen pozisyona giremedi.

Veli, yüreğiyle oynuyor, kazanmak için her şeyi yapıyor. Ceza alanında şanssızdı.

Alp, orta sahada iyi defansta kötü oynadı.

Emre, takıma fazla katkı veremedi.

Gomis, orta alanın en çalışkan ismiydi. Çok koştu, elinden gelenin fazlasını yapmaya çalıştı.

Kenan, topla iyi ama bencil. Pozisyona girmesine karşılık bencilliğiyle takımı zora soktu.

Veysel, Orta sahadan top alamayınca, pozisyona yan toplardan girmeye çalıştı.

Ferhat, yeteneğini bencilliğiyle heba ediyor. Kendine oynuyor, takım kaybediyor. Bu oyunu ile farkında olmadan kendisinin de kaybettiğini birileri anlatmalı.  

Caner, katkı veremeden oyun bitti. Aydın, bildiğiniz gibiydi. Hakan, devamlı oynamalı. Boluspor’un bu yıl ki en önemli kazancı oldu.

Not: İlhan Özdemir ile olan konuşmamızı ligin bitiminde sizlerle paylaşacağım.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128