Plaj Voleybolu Heyecanına hazır olun

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Pro Beach Tour Türkiye Kupası’nın 3. etabı Fethiye'de başladı. Pro Beach Tour Türkiye Kupası’nın 5. etabı Bolu’da yapılacak.

 Plaj Voleybolu Heyecanına hazır olun

Çalış Plajındaki Fethiye Belediyesi Plaj Sporları Tesisleri'nde başlayan TVF Pro Beach Tour Türkiye Kupası 3. etabına, 18 takımdan 36 sporcu katılıyor. Karşılaşmalar çift eleme usulü yapılırken, heyecanlı ve çekişmeli müsabakalar oynanıyor. Yaklaşık 30 derece sıcaklık altında oynanan mücadeleler ilgiyle izleniyor. Sporcular rakiplerinin yanı sıra sıcakla da mücadele ederken öğle saatlerinde başlayan karşılaşmalar gecede projektörler altında saat 24:00’a kadar devam ediyor. Dün finali oynanacak Turnuvaya aralarında Milli Takım Sporcularının da bulunduğu 9 Bayan, 9 erkek takımı katılıyor. Türkiye Voleybol Federasyonu Plaj Voleybolu Ligi Organizasyon Direktörü Oğuz Değirmenci, Türkiye kupası maçlarına katılanların birçoğunun Türkiye ve dünya sıralamalarında önemli dereceleri bulunan milli sporcular olduğunu kaydetti. Değirmenci, Türkiye'nin plaj voleybolunda çok sayıda Avrupa ve dünya şampiyonasına ev sahipliği yaptığını belirterek, “2008'de Türkiye Voleybol Federasyonu olarak bir atak başlattık ve kendimize olimpiyat hedefi belirledik. Amacımız 2016 olimpiyatlarında yer almak daha sonra ise 2020 olimpiyatlarında podyumda kendimizi göstermek” dedi.

Toplamda 15 bin liralık ödül dağıtılacağını bildiren Değirmenci, ödüllerin her iki kategoride, ilk 8 takıma verileceğini söyleyerek “Antalya ve Ankara’da yapılan Turnuvanın üçüncüsünü Fethiye çalış Plajında gerçekleştiriyoruz. Bundan sonra Artvin Hopa, Bolu, Heybeli Ada ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde devam ettireceğiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2013, 19:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER