POLİS GÜCÜ ŞAMPİYON AMA DOSTLUK KAZANDI

2 aydır 14 takımın kıyasıya mücadelesine sahne olan Bolu Büyük Erkekler Voleybol Ligi, 09 Haziranda oynanan final ve 3. lük maçı ile ardından düzenlenen ödül töreniyle sona erdi. Final müsabakasında rakibi Kıbrıscıkspor' u(ARÇELİK) 3-1 ile geçen Polisgücü Spor Kulübü 2014-2015 sezonunda şampiyonluğa ulaştı. Kıyasıya mücadelenin yaşandığı final müsabakasında, ilk set karşılıklı alınan sayılarla başladı. Set sonunda ayakta kalan Polisgücü Spor Kulübü ilk seti (25-22) kazanarak 1-0 öne geçti. İkinci sette rakibine karşı daha üstün bir oyun sergileyen Kıbrıscıkspor seti (29-27) kazanarak skoru dengeye getirdi. Müsabakanın 3’üncü setini(25-14) ve 4’üncü seti 25-17) kazanan Polisgücü Spor Kulübü rakibini 3-1 yenerek Şampiyonluğa ulaştı. Final müsabakasından önce oynanan 3. lük maçında ise Gençlergücü Spor Kulübünü yenmeyi başaran Sebenspor üçüncülüğe ulaştı.

 POLİS GÜCÜ ŞAMPİYON AMA DOSTLUK KAZANDI

Haber: Kasım ŞAHİN

Müsabakaların ardından yapılan ödül töreninde dereceye giren takımlara kupaları, İl Emniyet Müdürü Sayın Mustafa Kızılkaya, Arçelik Bolu İşletmesi Temsilcisi Sayın Kemal Varlık, Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Sayın Emre Aydemir ve Türkiye Voleybol Federasyonu Bolu Temsilcisi Sayın Erdem Yılmaz tarafından verildi.

Final maçı tam görülmeye değer nitelikteydi. Kıbrısıçıkspor(Arçelik)i herkes favori gösterirken Polisgücü özellikle takım kaptanları olan Şube Müdürü A. Vahap İlker Selçuk’un muhteşem pasörlüğü takımı ayağa kaldırdı. Ne var ki ikinci setin ortasında takım kaptanı Selçuk, rakip takımın ayağının kaval kemiğine gelmesiyle yan bağladı zedelendi ve oyunu terk etmek zorunda kaldı. Arkadaşlarının yardımıyla önce hastaneye götürülen Selçuk daha sonra evine götürülerek tedavisi burada sürdürüldü. Emniyet Müdürü Mustafa Kızılkaya, Emniyet Müdür Yardımcıları Erkan Ünal, İbrahim İzci, Murat Sönmez ve Çevik Kuvvet Şube Müdürü maç boyunca takımlarına destekleyerek onlara moral verdiler. Büyük çekişme içersinde geçen müsabaka sonrası şampiyonluğu Polis Gücü kazandı ama aslında dostluk da kazanmış oldu. Polis gücü şampiyonluk kupasını takım kaptanları Şube Müdürü Selçuk’un evine götürerek kendisine hediye ettiler.

 Şampiyon olan polis Güce takımında A. Vahap İlker Selçuk, Murat çengel, Aytuğ Alp, Nihat Ermiş, Özkan Göker, Fatih Meral, Harun Başkan, Halit Karadeniz, İskender Kanık, Sezer Aksu, Soner Güvendi yer alırken Kıbrısçıkspor(Arçelik) takımında ise Takım kaptanı Orhan Güler, Cemal Şen, Turgut Yerlikaya, Murat Yorulmaz, Ahmet Yücel, İbrahim Çırakoğlu, Sinan Yılgündüz ve Erdal Aksoy mücadele ederlerken şampiyonluk maçını Baş Hakem Serol Acar, Yardımcılığı Emel Evren Gökçek, yazı hakemliğini Ayşegül Aksoy Begeç , skor hakemliğini Hamit Özdamar ve çizgi hakemliklerini ise Alper Gökçek, Burca Şatıroğlu yaptı. Maç boyunca Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünde görev yapan polis memurları takımlarına büyük destek verdiler. Maç sonrası dereceye giren takımlar toplu halde hatıra fotoğrafı çektirdiler.  

 2014-2015 SEZONU VOLEYBOL BÜYÜKLER ERKEKLER LİGİ SIRALAMASI

 1. POLİSGÜCÜ SPOR KULÜBÜ

2. KIBRISCIK SPOR KULÜBÜ

3. SEBENSPOR

4. GENÇLERGÜCÜ SPOR KULÜBÜ


 

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2015, 15:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128