Protokol tribünündeki olayların perde arkası

Kardemir Karabükspor maçının ardından protokol tribününde yaşanan arbedenin nedeni ortaya çıktı. Sezon başı ve devre arası yapılan fiyasko transferlerin sorumlusu İsmail Okur’un İl Emniyet Müdürü Mustafa Kızılkaya’nın koruma polisine ait telsizi alarak hakeme fırlattığı, görevli polislerinde İsmail Okur’u gözaltına almak istemesinden sonra arbedenin yaşandığı iddia edildi.

 Protokol tribünündeki olayların perde arkası

Boluspor’da, yönetimsel başarısızlıkla birlikte sportif başarısızlığında baş göstermesi  farklı sıkıntıları beraberinde getirdi. Kardemir Karabükspor maçında kaybedilen 3 puanın ardından protokol tribünün karışmasının nedeninin ise çok farklı olduğu belirtildi. Boluspor’u seven 7′den 70′e herkesin, yaşanan kötü gidişatın sorumluları arasında gösterdikleri, sezon başı ve devre arasında  yapılan fiyasko transferlerin sorumlusu İsmail Okur’un suçluluk psikolojisi ile maç sonunda ortalığı birbirine kattığı kulaktan kulağa konuşulmaya başlandı.

Polis Telsizini Sahaya Fırlattığı İddia Edildi

İl Emniyet Müdürü Mustafa Kızılkaya’nın koruma polisine ait telsizi alarak maçın orta hakemine fırlattığı iddia edilen İsmail Okur’un bu hareketinden sonra ortalığın karıştığı belirtildi. Görevli polislerin İsmail Okur’u gözaltına almak istemesine sinirlenen Savaş Abak’ın polislerin üzerine yürümeye çalıştığı, bununla birlikte maçın hakemine de tepki gösterdiği görüldü.

Vali Kılını Bile Kıpırdatmadı

Bolu’da göreve başladığı günden itibaren suya sabuna dokunmayan Vali Aydın Baruş’un ise gözlerinin önünde yaşanan olaylar karşısında sessiz kalması şaşkınlık yarattı. Ortalığı karıştıran İsmail Okur’un gözaltına alınmak istemesinden sonra bazı yöneticilerinde polislerle karşı karşıya gelerek Okur’u o bölgeden uzaklaştırdıkları fotoğraf karelerine yansıdı. Spor Merkezi

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2016, 15:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128