Ramazan, Atletizmde balkan şampiyonu oldu

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencisi Ramazan Özdemir, Sırbistan’da düzenlenen Balkan Kros Şampiyonasında, 8000 metrede altın madalya kazanarak Balkan Şampiyonu oldu.   Türkiye'nin...

Ramazan, Atletizmde balkan şampiyonu oldu

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencisi Ramazan Özdemir, Sırbistan’da düzenlenen Balkan Kros Şampiyonasında, 8000 metrede altın madalya kazanarak Balkan Şampiyonu oldu.

 

Türkiye'nin 24 sporcu ile katıldığı şampiyonada, Arnavutluk, Ermenistan, Romanya, Bosna Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Yunanistan, Moldova, Karadağ ve Makedonya'dan sporcular madalya mücadelesi verdi. Geçtiğimiz sene şampiyonada ikinci olan AİBÜ BESYO Öğrencisi Ramazan Özdemir, bu yıl rakiplerine fırsat tanımadı ve 8 bin metrede 24,51’lik derece ile balkan şampiyonu oldu. Öte Yandan Türkiye, şampiyonada toplamda 15 madalya alarak şampiyonanın en başarılı takımı oldu. Milli Sporcumuz Özdemir, 2012 yılında Üniversiteler arası Atletizm Şampiyonasında 1500 metrede birinci olarak, Üniversitemize Atletizm Dalında ilk Altın Madalyayı kazandırmıştı. Ülkemizi ve Üniversitemizi başarıyla temsil eden öğrencimiz Ramazan Özdemir’i tebrik ediyoruz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124