Reha Hoca Beraberlik İstedi (ANALİZ)

Erhan Beykoz Boluspor-Giresunspor maçını yorumladı....

 Reha Hoca Beraberlik İstedi (ANALİZ)

Sahamızda mutlak kazanmamız gereken Giresun karşılaşmasında beraberliğe sevinir olduk. Beraberliği en çok isteyen ve değişiklikleriyle bizi inandıran Reha Hoca oldu.

Bir hafta evvel deplasmanda farklı galip gelen bir takımın, bir hafta sonra bu kadar oyundan düşmesine anlam veremiyorum. Oyunun geneline baktığımızda, mücadele var gibi görünse de, galibiyet adına yapılan mücadele olmadığı ortadadır.

Reha Hocanın kazanan takımla sahaya çıkması doğruydu. Oyuna geç müdahalesi, 2-0 geride olduğumuz dakikalarda ısrarla devam kararı anlaşılmazdı!

Cengiz Umut’un sakatlanmasıyla oyuna giren İlyas elimizde varken, yüz binlerce lira verilerek Nurettin’in alınması Bolu’ya atılmış bir kazık olarak önümüzde duruyor.

Bu takımı yapan Reha Hoca olduğunu söyleyen Başkan Abak’a tek sözüm olacak, “maalesef sizi kandırıp, Bolu’nun paraları birilerinin cebine indirilmiş!

Kalemize atılan penaltıda hocanın Kalecimiz Özkan’a köşeyi söylemesi, futbolu bilmediğinin, futbol geçmişi olmadığının kanıtıdır. Özkan’a köşeyi söylemek demek, kalecinin motivasyonunu bozması demektir. Bunu da başardığını söyleyebilirim.

88. dakikada Kibong’u oyuna alan Reha Hoca beraberliği istediğini resmen değişiklikle kanıtladı. Üstelik bir şeyler yapmaya çalışan İ. Haktan’ın oyundan alınması yanlıştı. Reha Hoca bilir mi bilmem ama oyuna sonradan giren futbolcu, 10 dakika içinde oyuna adapte olur!

İlk değişiklikte de gol atmak, maçı koparmak yerine Ali Dere’yi neden çıkardı, anlamış değilim. Galibiyeti düşünen, asıl rakibimiz olan Giresun’u yenmek isteyen bir teknik adamın gol atmak için golcüleri daha erken sahaya sürüp, baskıyı rakip sahada kurması gerekirdi. 

İlk yarı sonrası 3 yardımcı hocanın hakemlere gideceklerine, takımı antrenmanda hazırlamaları daha doğrusu değil mi? Sizin hakemlerle ne işiniz olur, neden gittiğiniz anlatırsanız, öğrenmiş olurum. Alınan bir puan ile Reha Hoca ömrünü uzatmış olabilir. Unutmamalıyız ki, Boluspor bu haftadan itibaren zorlu haftalara başlayacak. Hoca kendini kurtarması, takımın geleceği açısından kötü günlerin başlangıcı olmamalı!

Boluspor devre arasını bekleyerek 4-5 oyuncu almanın hesabını yapıyorsa, işte bu demektir ki, gelecekte bizi daha zor günler beklediğidir!

Yönetimin kötü oyunun ve kötü sonuçların hesabını hemen sormalıdır. Aksi halde yarınlar geç olacaktır.

Takımımızda Emre’nin hareketlenmesiyle oyuna güzel görüntüler geliyor. Boluspor pozisyon buluyor, seyirci havaya giriyor, takım olduğumuz görünüyor. Oyunun geneline bakarsak, bütün pozisyonlar Emre ile başlıyor. Attığımız 2.golde de Emre’nin olmayan pozisyondaki mücadelesinin eseridir.

Gördüğüm bir başka önemli konunun da, Prijoviç’in isteksiz oluşu. Bu oyuncumuz sahada durmasıyla halinde bile rakibe tehlike yaratmasına karşılık, son 4 haftadır oynamıyor olması gözlerden kaçmıyor. Sanırım sıkıntıyı gidererek, katkı sağlayarak tehlikeli bölgeden uzaklaşmamıza yardımcı olur.

2 sezon evvel Boluspor’da 34 maç yedek kalan Eser’in 90 tabir edilen yerden ve yine yattığı yerde üst üste çıkardığı gol pozisyonu görülmeye değerdi.

Kaybetmektense, kazanılan bir puan iyidir elbette. Kendi sahamızda, rakibimiz olan Giresun’u yenmemiz gerektiğini unutmamalıyız. Dediğim gibi, bundan sonra alacağımız her puan geleceğimizi belirleyecek.

Başarılar ve şansın bizden yana olmasını diliyorum.

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2014, 20:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER