SAĞLIKLI BİR BEDEN İÇİN, OFİS EGZERSİZLERİ ŞART

Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ofis egzersizleri projesi devam ediyor. Dün Bolu İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde Sportif Eğitim Uzmanı Elif Topcuk, Antrenör Muammer Cesur ve Antrenör Taner Sanlı tarafından projenin tanıtımı ve kısa bir uygulaması gerçekleştirildi.

 SAĞLIKLI BİR BEDEN İÇİN, OFİS EGZERSİZLERİ ŞART

HABER: FARUK ÇİDEM

Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen projenin tanıtımı ve uygulaması dün Bolu İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde gerçekleştirildi. Kurum personelinin geniş katılımıyla gerçekleşen toplantıda, yapılacak uygulamalar ve projenin detayları anlatıldı. Kamuda ve özel kurumlarda, ofislerde görev yapan personelin verimliliğini arttırmak, durağan çalışma ortamını hareketlendirmek ve yanlış oturma konumları konusunda bilinçlendirmek amaçlarıyla başlatılan proje, ilerleyen günlerde diğer kurumlarda da uygulamaya geçecek.

VERİMLİ ÇALIŞMAK İÇİN ÖNCE SAĞLIK

Kamuda ve özel sektörde çalışanların özellikle saatler boyunca sandalyede oturmalarından kaynaklı olarak kireçlenme ve kamburluk şikayetlerini gidermek için büyük bir fırsat olarak görülen ofis egzersizleri çalışanlar tarafından ilgiyle karşılandı. 2 ay boyunca Bolu İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde sürdürülecek olan egzersiz programı öncesi antrenörler katılımcılara kısaca bazı hareketleri gösterdiler. Gün içinde mutlaka sabit duruşlardan kaçınmayı tavsiye eden ve otururken, konuşurken bile hareket yapılabileceğini söyleyen antrenörler sağlıklı bir iş hayatı için birkaç dakikalık egzersizin dahi çok faydalı olduğunu belirttiler.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2015, 19:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128