Sahamızda Mahkum Oynuyoruz (ANALİZ)

Sahamızda oynadığımız 2 karşılaşmadan 6 puan çıkardık. Puanları çıkarmanın dışında futbol olarak göze hoş gelen seyir zevki verdik diyemeyiz. Ligin başındayız diyoruz ama bu kadar da aleni olarak son 15–20 dakikayı...

Sahamızda Mahkum Oynuyoruz (ANALİZ)

Sahamızda oynadığımız 2 karşılaşmadan 6 puan çıkardık. Puanları çıkarmanın dışında futbol olarak göze hoş gelen seyir zevki verdik diyemeyiz. Ligin başındayız diyoruz ama bu kadar da aleni olarak son 15–20 dakikayı mahkum oynadığımızı hatırlamıyorum. Tabiî ki oyundan evvel gelen sonuçtur. Ligimizi takip eden spor severler oynanan oyun yerine sonuca göre değerlendirme yapacaktır!

Oynamış olduğumuz 3 karşılaşmanın son dakikaları bize şans getiriyor olması, bundan sonra getirecek anlamı taşımaz. Sanırım Cihat hocanın “dua edin” de dediği bu olsa gerek.

Takımları yan yana koyduğumuzda, futbolcu olarak, kalite olarak, geçmiş olarak arada dünyaların olduğunu görürüz. Oynanan oyuna baktığımızda ise, sadece inanmışlık ile nasıl olsa kazanırım farkını görmüş oluruz.

Yıllardır bizlerde birçok karşılaşmada son dakika golleriyle kaybettik. Bizler nasıl saç-baş yolduysak, şimdi sıra rakiplerimizde…

Bu oynadığımız futbol ile aldığımız puanların dışında, Boluspor’un Türkiye’nin kabul göreceği oyunu sahaya koyma zamanı geliyor. Yönetim ve Başkan Necip Çarıkçı her ne kadar da şampiyonluğa oynamıyoruz demiş olsalar bile, şampiyonluğun en büyük adayı elbette ki Boluspor’dur.

Bunu kimsenin inkar etmesi, kimsenin görmezden gelmesi mümkün değildir. İşte benim anlatmaya çalıştığım, şansın yanımızda olduğu bu günlerde takımı toparlamak, takıma futbol oynatmak, takıma birlik beraberlik sağlatmak, takımı her karşılaşmaya ayrı olarak hazırlamak teknik heyetin görevidir. Bu geçiş döneminde bu kadar şansımıza karşılık, motivasyonu bozulmuş hazır olmayan rakiplerimizi yakalamışken, gereken önlemler alınmalı, hazırlıklar bitirilmelidir. Yarın geç olmadan, şimdiden hedefe giden yolda doğru adımları atmalıyız.

Boluspor’da Başkan Çarıkçı futbolcu olarak kim isteniyorsa, nerede eksik varsa teknik heyetin doğrultusunda gerekeni yaptı. Paradan puldan esirgeme yapmadan elini taşın altına koydu. Şimdi sıra bunları hazırlayacak teknik heyete özellikle başta olan Cihat Hocaya geldi. Cihat Hocanın çalıştırmada eksikliğini, oyuna müdahale anlamında çok katkısı olmadığını sanıyorum. Buna rağmen kendini kanıtlaması, önünü açması, daha iyi yerlere gelebilmesi için Boluspor’un kendisi için önemli bir fırsat ve şans olduğunu bilmesi gerekir. Umarım şansını iyi değerlendirir ve başarılı olur. Olmaması için hiçbir engel, hiçbir bahanesinin olmadığını kendiside biliyordur.

Alınan puanları kimsenin görmezden gelebileceğini düşünmemekteyim. Tabiî ki alınan puanlar altın değerinde ve bizim sezon sonunda çok işimize yarayacak. Fakat ne olursa olsun, futbolun göze hoş gelmesi, keyif vermesi ve organize ataklarla iyi hareketlerinde yapılması gerekmez mi?

Boluspor, bu yıl uzun toplarla Ferhat üzerine oynuyor. Bunda kısmen pozisyon buluyor ama olası bir sakatlık ve ceza durumunda ne yapacak! Takımda ikinci bir Ferhat olmadığına göre, rakip kaleye nasıl gideriz bilmiyorum.

Karşılaşmanın 30. dakikasına kadar resmen uyuduk. Araya atılan toplarla 3 pozisyon bulup bir gol atarken, 2 pozisyonda rakibe verdik. Gol atması gerek Ümit’in orta alana geldiği dakikalarda kiminle pozisyona gireceğimiz ise meçhul.

Buna rağmen Akhisar, sabretti, bekledi, oyun düzenin bozmadı, haddini bilerek oynadı ve en az bizim kadar pozisyon buldu. Son 20 dakika kendi yarı alanımıza hapsolduk, çıkamadık. Attıkları golde yapılanlar 3 kez tekrarlandı, üçü de aynı şekilde filelerimizle buluştu. 2 Golleri iptal olurken, attıkları son golden önceki pozisyonun faulle alakası yokken aleyhimize çalındı ama gol, goldü.

Beni Boluspor hakkında hayal kırıklığına uğratan önemli meselelerden biri de seyircinin azlığı! Yapılan iyi transferler, harcanan emek, yeniden yapılanma ve birliktelik adına atılan adımlara rağmen az olan taraftar sayısı beni üzüyor. Boluspor taraftarının bu olmadığını, her yazımda söylediğim gibi önünde saygıyla eğildiğim taraftarımızın sevgisinin daha büyük olması gerektiğini yazmıştım. Umarım Antep’ten alınacak puanlar ile taraftarımız stadyumdaki eski yerini alır. Aksi halde tribünlerde işimizin zor olacağının, 12. adamımızın etkisiz kalacağının bilinmesini isterim.

Takımı tek tek yazmayacağım fakat bazı futbolcuları yazmadan geçemeyeceğim. Caner yine yalandan oynuyor, Fatih risk alıyor, topu saklıyor ama geri oynamaya başladı. Ümit orta alana gelmemeli, Emre Toraman’dan çok şeyler bekliyoruz. Erkam ve Doğan çok iş yapmamalı, sadece işine bakmalılar. Landry, Sercan ve Cafercan el freni çekik koşuyorlar, takıma katkı vermediler. Veysel, Orhan Ak hala neden hazır değiller?

Antep maçıyla birlikte ilk yarıda 3 günde bir maç yapacağız. Futbolcularımız ona göre hazırlanmalılar. Bu birçok takım için dezavantaj olurken, biz avantaja çevirmeliyiz. Alınacak puan yada puanlar Bolu’yu motive edeceğine inanarak sahaya çıkmalı, yüreklerini ortaya koymalılar.

Başarmamak için herhangi bir eksiğimiz yok. Başarılar diliyorum.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128