Şahan, Antrenörlerle bir araya geldi

Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yahya Şahan, kurum bünyesinde farklı spor dallarında görev yapan antrenörler ile bir araya geldi. 2014 yılının spor dalları açısından genel değerlendirmesinin yapıldığı toplantıda, 2015 yılı hedefleri ve beklentileri görüşüldü.

 Şahan, Antrenörlerle bir araya geldi

Haber: Spor Merkezi

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde farklı spor dallarında görev yapan antrenörler, geçtiğimiz gün İl Müdürü Yahya Şahan ile bir araya geldi. Geçtiğimiz yılın değerlendirilmesinin yapıldığı toplantıda, 2015 yılının hedefleri de görüşüldü. Şahan, toplantıda Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak yapılacak projelerin, beden eğitimi öğretmenleri ile koordine şekilde hayata geçirilmesi gerekliliğini vurguladı.

YETENEKLER TARANACAK

Önümüzdeki günlerde hayata geçirilecek yetenek seçimi projesine de kısaca değinen Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yahya Şahan, ilk etapta belirlenen pilot ilkokullarda başlayacak proje ile il genelindeki tüm 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin, gözlem ve yetenek seçimi metotlarıyla taranacağını belirtti. Yetenek seçiminin ilk etabında elde edilen veriler ışığında, akranlarından motorik özellikleri açısından farklılık gösteren öğrencilerin, projenin ikinci bölümünde Abant İzzet Baysal Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu performans laboratuarlarında, daha detaylı bilimsel testlerden geçirilerek, kendilerine uygun spor dallarına yönlendirileceğini söyledi. Bu projede kurum antrenörlerinin aktif olarak sportif eğitim uzmanları ile birlikte rol alacaklarını belirten Şahan, her antrenörün kendi spor dalında farklılık yaratacak projeler hazırlamasını da istedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2015, 18:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128