Sakarya İ.Ö.O’lu pes etmedi! 50-43

Kulüpler arası Yıldız Erkekler ve Kızlar Basketbol İl Birinciliği müsabakaları 17 Temmuz spor salonunda yapılan maçlarla devam ediyor.   Sakarya İ.Ö.O spor kulübü ile Endüstri Meslek Lisesi spor kulübü...

Sakarya İ.Ö.O’lu pes etmedi! 50-43

Kulüpler arası Yıldız Erkekler ve Kızlar Basketbol İl Birinciliği müsabakaları 17 Temmuz spor salonunda yapılan maçlarla devam ediyor.

 

Sakarya İ.Ö.O spor kulübü ile Endüstri Meslek Lisesi spor kulübü arasında oynanan Erkekler Yıldız Basketbol maçında 4 periyot’luk maçın sonunda Sakarya İ.Ö.O spor kulübü İzzet Baysal Endüstri Meslek Lisesi spor kulübünü 50- 43 yendi.

Tribünlerin boş ve sporcu çocukların velilerinin izlediği müsabakada 2 yedek oyuncu ile sahaya çıkan Sakarya İ.Ö.O spor kulübü iyi bir mücadele ortaya koydu. Maçın ilk periyot’un da karşılıklı geçen mücadelede pota altı mücadelesinde sayılar karşılıklı çemberden geçti. Başa baş bir mücadele ile başlayan maçta Sakarya İ.Ö.O daha hızlı bir tempo ortaya koyarken ilk periyot’u 9-8 önde tamamladı. Karşılaşmanın ikinci periyot’unda iki takımda salonda yine başa baş bir mücadele yaptı. Karşılıklı atılan sayılarla son dakikalara kadar beraberlikle devam etti. Maçın son saniyesinde skor 19-19 olurken, maçın ikinci periyot’u 19-19 sona erdi.

İlk yarıdan sonra dinlenen her iki takımın üçüncü periyot’un da yine karşılıklı pota mücadelesi devam etti. Her sayıda skor bot levhasında takımın sayılarında pek farklılık olmadı. Başa baş bir mücadele eden müsabakada Sakarya öne geçtiği anda İBEML, pota altı mücadelesinde attığı her sayı skora yansıdı. Üçüncü periyot’un sonunda Sakarya İ.Ö.O rakibi karşısında 33-31’lik skorla tamamlamış oldu. Dördüncü periyot’ta İlk dakikalardan itibaren İBEML skordaki farkı açtırmamaya çalışırken, pota altı mücadelesinde ise Sakarya İ.Ö.O çembere attığı sayıları skora yansıttı. Son dakikalarda maç içersinde yapılan top kaybıyla İBEML, aradaki farkın açılmasını önleyemedi. Daha hızlı tempo içersinde oynayan Sakarya İ.Ö.O spor kulübü son periyotun sonunda aradaki farkı açtı ve sahadan 50-43 galip olarak ayrıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128