Sakarya İ.Ö.O’nun bileği bükülmüyor

17 Temmuz Kapalı spor salonunda Yıldız Kızlar Basketbol maçlarına hafta sonu devam edildi. Oynanan müsabakalarda seyirci azlığı görülürken, veliler çocuklarına desteklerini esirgemediler.   Cumartesi...

Sakarya İ.Ö.O’nun bileği bükülmüyor

17 Temmuz Kapalı spor salonunda Yıldız Kızlar Basketbol maçlarına hafta sonu devam edildi. Oynanan müsabakalarda seyirci azlığı görülürken, veliler çocuklarına desteklerini esirgemediler.

 

Cumartesi günü günün ilk karşılaşmasında Özel İdare Spor Kulübü ile Sakarya İ.Ö.O spor kulübü takımları karşı karşıya geldi. Oyunun ilk periyotundan itibaren Sakarya İ.Ö.O spor kulübü pota altı mücadelesinde her attığı topu çemberden geçirdi. Daha atak ve daha etkili oyun oynayan Sakarya İ.ÖO ilk ve iki periyodu galibiyetle tamamladı. İkinci ve üçüncü periyotta da üstünlüğü elden bırakmayan Sakarya İ.Ö.O Özel İdare Spor kulübünü 60- 20 lik skorla yenmeyi başardı.

Günün ikinci karşılaşmasında Beden Eğitimi Öğretmenleri spor kulübü ile Sakarya İ.Ö.O spor kulübü takımları bir araya geldi. Her iki takımın basketbol mücadelesinde oyuna daha iyi başlayan Sakarya İ.Ö.O oldu. Potada altı mücadelesinde ve üç adım atışlarla çembere top geçirmeyi başaran Sakaryalı oyuncular, kaptıkları toplarla da attıkları sayılarla ilk periyotu 15-4 önde tamamladılar. İkinci periyotta da çekişmeli geçse de, Beden Eğitimi öğretmenleri spor kulüp oyuncuları aradaki sayı farkını kapatmaya çalışsalar da pota altında ribauntlarda top kaybı yapınca sayı yemekten de kurtulamadılar. İkinci periyotta Beden Eğitimi Öğretmenleri çembere attıkları toplar da isabet olmayınca sayı kaybına uğradılar. İkinci periyotta 10 sayı daha kazanan Sakarya İ.Ö.O  takımı İkinci periyotu 25-16 tamamlarken ilk devreyi üstün tamamladı. Üçüncü periyotta Sakarya İ.Ö.O takımı yine her topu kaptığı anda çembere attıkları top çemberden geçince skor tabelasına sayıları arka arkaya yazdırdılar. Üçüncü periyotta, Beden Eğitimi spor kulübü yaptıkları hatalarla çok top kaybına uğrayınca üçüncü periyotu 38-21 önde tamamladılar. Maçın son periyotun da ise yine karşılıklı pota mücadelesi ile oyun devam etti. Sayı farkını daha da arttıran Sakarya İ.Ö.O takımı son periyotun sonunda sahadan 50-29’luk skorla maçı galip tamamladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128