Şamiloğlu Dünya şampiyonasını bekliyor

Artistik Cimnastik Erkek Milli Takımı sporcuları, barfiks, yer minderi, kulplu beygir, halka, atlama masası ve paralel aletlerinde yaptıkları hareketlerle adeta yer çekimine meydan okuyorlar. Bu sporcular arasında Bolu Bölgesi sporcusu Ümit Şamiloğlu da yer alıyor.

 Şamiloğlu Dünya şampiyonasını bekliyor

Milli sporcular, 03-12 Ekim tarihlerinde Çin’de düzenlenecek Dünya Şampiyonası için hazırlıklarını sürdürmeye devam ediyorlar. Uluslararası başarılara sahip, gelmiş geçmiş en iyi kadroyu oluşturan takımın sporcuları Ümit Şamiloğlu, Ferhat Arıcan, İbrahim Çolak, Ahmet Önder, Abdülkadir Baş ve Çoşkun Boncuk, Gençlik Spor Bakanlığı’nın resmi yayın organı Gençlik Spor Dergisi’ne konuştu. Hedef şampiyonada ilk 24’e girmek.

Milli Takım Antrenörü Yılmaz Göktekin de şampiyonanın önemini şu sözlerle anlattı “Bu Dünya Şampiyonası Olimpiyat seçmesinin ilk ayağı. İlk 24’e kalırsak diğer olimpiyat seçmesine takım olarak katılma şansımız olacak. Her alette sporcularımız yarışacak ve en iyi 4 puan takım puanını oluşturacak. Eğer takım olarak başarılı olamazsak, bireysel olarak en fazla 3 sporcuyla Olimpiyat seçmesine katılabiliyoruz. Onlar da kotayı geçemezse en son ihtimal 1 seçme daha yapılacak. Ona da 1 kişi katılacak. Biz de olimpiyata gitmek, olimpiyat kotası almak çok meşakkatli bir iş. Çok uzun süreli çalışma gerekiyor” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2014, 18:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128