Şampiyon 100.Yıl oldu

Gerede Belediyesi’nin 28.sini düzenlediği, bu yıl ayrıca Gerede Kaymakamlığı, Gerede Belediyesi, Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurulu işbirliği ile devam eden “Sigaradan Bizi Koruyun” Projesince desteklenen 28. Ortaokullar arası Futbol Turnuvası’nın şampiyonu belli oldu.

 Şampiyon 100.Yıl oldu

Şampiyonluk maçı için karşılaşan 100.Yıl Ortaokulu, M.Z. Güzelce Ortaokulu’nu 5-2 yenerek şampiyon oldu. Final maçının ardından düzenlenen kupa ve madalya ödül törenine Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, Gerede Kaymakamı Arslan Yurt, Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın, Yüksekokul Müdürü Nurettin Akçakale, Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurulu Üyeleri Hemşehrimiz Murat Doğanay ve İrfan Dilsiz, TAPDK Bilimsel Komite Başkanı Doç. Dr. Hanefi Özbek,  AK Parti İlçe Başkanı ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Allar, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Kemal Atay, İl Genel Meclis Üyesi Yusuf Gökçe, Gerede Vergi Dairesi Müdürü Kamil Kabadağı, İlçe Özel İdare Müdürü İsmail Bilgücü, Gerede İlçe Spor Müdürü Saim Soykuvvet ve sporseverler katıldı. Turnuvanın 7 golle gol kralı olan 100.Yıl Ortaokulu öğrencisi Ömer Faruk Kaba, madalyasını İl Genel Meclisi Üyesi Yusuf Gökçe’den aldı. Takım antrenörleri’nin plaketlerini TAPDK Üyeleri İrfan Dilsiz, Murat Doğanay ve Bilimsel Komite Başkanı Doç. Dr. Hanefi Özbek verdi. Turnuvaya katılan Yeni Mahalle Ortaokulu’nun teşvik kupası ve madalyalarını Vergi Dairesi Müdürü Kamil Kabadağı, İlçe Özel İdare Müdürü İsmail Bilgücü, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Saim Soykuvvet, turnuvaya katılan M.H. Çevikoğlu Ortaokulu’nun teşvik kupasını ve madalyalarını Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Allar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Camcı ve Belediye Başkan Yardımcısı Ali Kemal Atay, turnuvanın üçüncüsü S.M. Dayıoğlu Ortaokulu’nun kupa ve madalyalarını Gerede Meslek Yüksek Okulu Müdürü Nurettin Akçakale, İkinci olan M.Z. Güzelce Ortaokulu’nun kupa ve madalyalarını Belediye Başkanı Ömer Baygın’ın elinden aldı. Belediye Başkanı Ömer Baygın, burada yaptığı konuşmada, “Bu turnuva, çocuklarımızın kalplerinde birlik, beraberlik duygusu oluşturmak, sporu sevdirmek ve ekip ruhuyla hareket etme alışkanlığı kazandırmak ayrıca geleceğin yıldızlarını yetiştirmek amacıyla belediyemizce her yıl düzenlenmektedir. Bu turnuvada emeği geçen herkesi şahsım ve belediyem adına tek, tek tebrik ediyorum” dedi.

Turnuvanın en centilmen takımı Halil Nom Ortaokulu oldu. Halil Nom Ortaokulu kupa ve madalyalarını Gerede Kaymakamı Arslan Yurt’tan aldı. Şampiyon olan 100.Yıl Ortaokulu kupası ve madalyaları AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü tarafından verildi. Kupa ve madalya töreninden sonra protokolle birlikte bütün takımlar “Sigaraya Hayır” pankartı önünde hep birlikte “Sigaraya Hayır”dedi ve son kez turnuvanın mesajını verdi.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2013, 22:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124