Şampiyon Aslı Över

Atıcılık ve Avcılık Federasyonu’nun 2016 yılı faaliyet programı içerisinde yer alan 14-17 Nisan tarihinde Mersin ilinde gerçekleşen "Havalı Silahlar Ulusal Egemenlik Kupası" yarışmasında genç bayanlar kategorisinde ilimizi temsil eden Bolu Gençlik Merkezi Spor Kulübü sporcusu Aslı Över genel klasmanda 69 sporcu arasından 372 puanla final yarışmasına kaldı ve final yarışmasında başarılı bir şekilde yarışarak şampiyon oldu.

 Şampiyon Aslı Över

Haber: Volkan YILMAZ

Müsabaka sonuçlarına göre milli takım için gerekli olan Avrupa baraj puanının çok üstünde puan alarak finale kalan ve finalde şampiyon olan Aslı Över Bolu’nun Atıcılık 10m Havalı Tabanca branşında ilk milli sporcusu olarak tarihe geçti. Sporcu 16-23 Eylül 2016 tarihinde Azerbaycan’ın Gabala şehrinde yapılacak olan ‘’ISSF Havalı-Ateşli Silahlar Dünya Gençler Kupası’’ yarışmasına katılmaya hak kazandı.

Bolu’nun tarihine geçen bu büyük başarıya imza atan Antrenörü ve sporcusu Aslı Över’i tebrik eder al bayrağımızı temsil edeceği milli takım yarışmalarında da başarılarının devamını dileriz.

SEHER TOKMAK YİNE KÜRSÜDE

Atıcılık ve Avcılık Federasyonu’nun 2016 yılı faaliyet programı içerisinde yer alan 27-31 Temmuz tarihinde Sakarya ilinde yaklaşık 30 ilin katılımıyla  "Havalı Silahlar Atatürk Kupası" yarışması yapıldı.

Genç Bayanlar kategorisinde Seher Tokmak Türkiye 3. olarak yine büyük bir başarıya imza attı. 11-14 Ağustos ayında yapılacak milli takım seçmelerinde yarışacak olan sporcunun başarılarının devamını dileriz.

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2016, 16:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128