Şampiyon Bolu’da öğretmenlik yapıyor

Serbest stil 60 kiloda şampiyon olan milli güreşçi Erhan Bakır, memleketi Erzurum'da davul zurnayla karşılandı. Palandöken Belediye Başkanı Bulutlar, başarılı sporcuyu 20 cumhuriyet altınıyla ödüllendirdi. Şampiyon Bakır’ın Bolu’nun Göynük ilçesinde Beden Eğitimi öğretmenliği yaptığı öğrenildi.

 Şampiyon Bolu’da öğretmenlik yapıyor

17. Akdeniz Oyunları'nda serbest stil 60 kilo finalinde şampiyon olan milli güreşçi Erhan Bakır, memleketi Erzurum'da coşkuyla karşılandı. Başarılı sporcu, Palandöken Belediye Başkanı tarafından 20 cumhuriyet altınıyla ödüllendirildi. Mersin'de Yenişehir Fuar Alanı C Salonu'nda yapılan erkekler serbest stil 60 kilo finalinde rakibi Faslı Hamza Fatah'ı 2-0 yenen Bakır, Erzurum Havalimanı'nda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Şinasi Polat, Güreş il temsilcisi Selami Topaloğlu ve beraberindekiler, davul zurna eşliğinde karşıladı. Palandöken Belediyesi Spor Kulübü Güreş Takımı'nda olan Bakır'a çiçek takdim eden grup, sporcuyu bir süre omuzlarında taşıyarak, şehit turu attılar. Erhan Bakır ve beraberindekiler, daha sonra Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar'ı makamında ziyaret etti. Sporcuyu tebrik eden Bulutlar, Bakır'a 20, antrenörü İlhami Topaloğlu'na ise 2 cumhuriyet altını hediye etti. Kulüp sporcularının 7. Akdeniz Oyunları'nda büyük başarı elde ettiğini ifade eden Bulutlar, güreş takımını 4 yıl önce devralarak, kıt imkanlarla bugüne kadar geldiklerini söyledi. Bundan sonra da sadece Akdeniz oyunlarında değil Avrupa, dünya ve olimpiyatlarda da spor kulübünün şampiyonlar yetiştireceğini vurgulayan Bulutlar, "Bizim burada çok sporcumuz yetişti ama başka kulüplere gitti. Bir nevi spocu yetiştiriyoruz" dedi. Büyükşehir yasasından sonra imkanlarının genişlediğini ifade eden Bulutlar, "Ata sporlarımızı yaşatmayı hedefliyoruz. İnşallah kulübümüzün başarıları artarak devam eder" diye konuştu.

"30 yıl aradan sonra büyük organizasyonda ilk altın madalya" 

Antrenör Topaloğlu ise Erhan Bakır'ın çok azimli çalıştığını ve bunun sonunda başarıya ulaştığını ifade ederek, "Çok özverili çalıştı. 30 yıl aradan sonra Erzurum'dan bir sporcu ilk kez Akdeniz Oyunları'nda güreşte altın madalya kazandı. En son 1983 yılında Reşit Karabacak, Akdeniz Oyunları'nda altın madalya kazanmıştı. 30 yıl aradan sonra büyük organizasyonda ilk altın madalya oldu" şeklinde konuştu. Bolu'nun Göynük ilçesi Kuyupınar köyü Ovaboyu İlkokulu'nda beden eğitimi öğretmenliği de yapan Bakır ise "Ülkemize altın madalya kazandırdığımız için mutlu ve gururluyuz. Bunu 76 milyon Türk halkına armağan ediyoruz. Başkanımızın ve halkımızın destekleriyle altın madalyaya çalışarak ulaştık. Faslı rakibimi yenerek altın madalya kazandım. Bu mutluluk tarif edilemez. İstiklal Marşı'nı okutmak, Türk bayrağını göndere çekmek tarif edilmez bir mutluluk yaşatıyor insana" dedi. Bakır, daha önce farklı şampiyonlarda 3 altın madalya kazandığını belirterek, dünya şampiyonu olmayı hedeflediğini kaydetti

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2013, 19:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128