Şampiyon Milli Egemenlik İ.Ö.O

İlköğretim okulları arsı küçük kızlar Voleybol İl Birincisi Yukarı Soku İ.Ö.O Takımını 2-0’lık skorla yenen Milli Egemenlik İ.Ö.O takımı oldu.   Önceki gün oynanılan yarı final maçlarının...

Şampiyon Milli Egemenlik İ.Ö.O

İlköğretim okulları arsı küçük kızlar Voleybol İl Birincisi Yukarı Soku İ.Ö.O Takımını 2-0’lık skorla yenen Milli Egemenlik İ.Ö.O takımı oldu.

 

Önceki gün oynanılan yarı final maçlarının ardından dün 17 Temmuz spor salonunda final heyecanı yaşandı. İlimiz Milli Egemenlik İ.Ö.O takımı ile Yukarısoku İ.Ö.O takımı maçı öncesinde her okulun öğrencileri tribünde yerlerini alarak takımları için tezahüratta bulundular. Takımlarını tribün desteği ile destekleyen öğrenciler arkadaşlarının kazanmaları için elinden gelen desteği verdiler.

Şampiyonluğu belirleyen karşılaşmayı Milli Egemenlik İ.Ö.O Müdürü Ali Rıza Karaibrahimoğlu, Yukarı Soku İ.Ö.O Müdürü Celal Arslan, Dörtdivan Şehit Orhan Yalçın YİBO Müdürü Nuran Kavak, Milli Egemenlik İ.Ö.O eski Müdürü Basri Karataş, Emekli Milli Egemenlik İ.Ö.O Müdür Yardımcısı Muharrem Demirel, Milli Egemenlik ve Yukarı Soku İ.Ö.O Müdür yardımcıları öğretmenleri ve çok sayıda öğrenci de şampiyonluk maçını izlediler.

Milli Egemenlik Farkını Ortaya Koydu

Dün oynanılan final maçında yarı final maçından daha çok heyecan üst sınıra çıktı. Her iki takımı oyuncuları Beden Eğitimi öğretmenlerinin verdiği taktikler neticesinde sahada diziliş sırasına göre yerlerini aldılar. Maç hakemin çaldığı düdükle başlarken ilk setin hemen başında Milli Egemenlik İ.Ö.O 1-0 öne geçerek ilk sayıyı kazanan takım oldu. Maç karşılıklı alınan sayılarla başladı. Her iki takımın as oyuncuları hata yapmamak için elinden gelen gayreti gösterdi. Daha rahat ve daha aktif oynayan Milli Egemenlik İ.Ö.O takımı peş peşe sayı kazanmaya başlayınca ardaki sayı farkı da arttı. Oyun içersinde Milli Egemenlik İ.Ö.O takımı oyuncuları smaç vuruşlarda ve boş alanları takip etmede daha başarılı olunca maçın ilk setini rahat bir şekilde 21-7 yenerek ilk seti 1-0 kazandılar.

Karşılaşmamın ikinci seti başabaşa bir mücadele ile devam etti. Her iki takımda sayı kaybetmemek için büyük çaba sarf ettiler. Karşılaşmanın ilk 10 dakikası karşılıklı alınan sayılarla beraberlikle devam etti. Setin ortasında Milli Egemenlik .İ.Ö.O takımından 3 nolu oyuncu Ezgi Gölcük, 4 numara Burcu , 6 numara Özlem Duygu Yavuzaslan, 2 numara Seda Nur Özdemir, 8 numara  Emine Özkal takımını sırtlayan güçlü oyuncular oldu. En iyi pozisyonlarda ve en iyi smaçlarını yapan oyuncular takımın kazanmasında da etken oyuncular oldular. Maçın sonunda ise Milli Egemenlik İ.Ö.O Okul takımı 21- 13 skorla ve 2-0 lik skor ile sahadan galip ayrıldı ve Bolu İl Şampiyonu oldu.

Büyük sevinç ve heyecan içinde maçı kazanan Milli Egemenlik İ.Ö. oyuncuları şampiyonluk sevincini maç sonunda kendilerini destekleyen arkadaşlarıyla kutladılar. Öğretmenleri Remziye Sarıhan’ın öncülüğünde kazanan Milli Egemenlik İ.Ö.O takımı öğretmenlerini kucaklayarak ta şampiyonluk sevincini beraber paylaştılar.Yukarı soku okul takımı öğrencileri ise şampiyonluğu elde edemedikleri için gözyaşlarına engel olamadılar.

Yapılan son final maçının ardından Ödül töreni gerçekleşti, Gerçekleşen törende Birinciliği Elde eden Milli Egemenlik İ.Ö.O takımına Kupayı Dörtdivan Şehit Orhan Yalçın YİBO Okul Müdürü Nuran Kavak, İkinci olan Yukarı soku İ.Ö.O takımına kupayı Milli Egemenlik İ.Ö.O Müdürü Ali Rıza Karaibrahimoğlu, Üçüncü olan Dörtdivan Şehit Orhan Yalçın YİBO takımına kupayı Yukarı soku İ.Ö.O Müdürü Celal Arslan verdi.

Şampiyonluk kupası ardından ilk üçe giren takımlar ve okul müdürleri Genlik ve Spor  İl Müdürlüğü Şube Müdürü Emre Aldemir ile birlikte objektiflere poz verdiler.

NOT: Turnuva ile ilgili tüm fotoğrafları gazetemizde bulabilirsiniz...

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128