Samsunspor-Boluspor maçında ışıklar söndü!

Boluspor ligin 3.haftasında deplasmanda Samsunspor ile karşı karşıya geldi. Maçın 89.dakikasında Boluspor kalesinin bulunduğu bölümdeki stadyum ışıklarının bir bölümü sönmesine rağmen orta hakem Murat Özcan oyunu devam ettirdi ve Özcan 90+3’üncü dakika da karanlık bölgede ki müdahaleye penaltı çaldı.

 Samsunspor-Boluspor maçında ışıklar söndü!

Kırmızı-beyazlı temsilcimiz Boluspor PTT 1.Liginin 3.haftasında Samsunspor ile karşı karşıya geldi. Karşılaşmasında 89’uncu dakikasında stadyum ışıklarının bir bölümü sönmesine rağmen hakem Murat Özcan oyunu devam ettirdi ve 90+3’üncü dakika da karanlık bölgede ki müdahaleye penaltı çaldı.

YETERLİ GÖRÜŞ MESAFESİ VAR MIYDI?

Samsunspor-Boluspor karşılaşmasında stadyum ışıklarında arıza meydana gelirken bir bölüm karanlık nokta halini aldı. Standartlara göre maçın hakeminin yeterli görüş mesafesi yok ise karşılaşmayı durdurup sorun bitene kadar beklemesi ve giderilmemesi durumunda maçı ertelemesi gerekirken hakem Murat Özcan maçı devam ettirdi. Adeta kör nokta olan bölgede 90+3’üncü dakikada ceza sahası içinde yerde kalan Ahmet Burak Solakel’i düşürüldüğü gerekçesi ile penaltı verdi. Bu penaltı sonrasında Boluspor 3-2 sahadan yenik ayrılırken hakem Murat Özcan’a maç sonunda oldukça fazla tepki geldi.

ŞİMDİ SORUYORUZ?

Hakem Murat Özcan neden karşılaşmayı durdurmadı? Durdurması gerekmiyor muydu? Yeterli görüş mesafesine sahip miydi? Karanlık bölgede penaltı pozisyonunu nasıl gördü?

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2014, 16:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER