Sancak’tan Mesut’a destek

Flaş bir kararla Almanya milli takımını bıraktığını açıklayan Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil’e destekler sürüyor. Son olarak Spor Toto 1.Lig ekiplerinden Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak Türk asıllı futbolcu Mesut Özil'in ayrımcı saldırılar nedeniyle Almanya Milli Takımı'nı bırakma kararını desteklediğini bildirdi.

Sancak’tan Mesut’a destek

HABER:S.Özge Yücel

Spor Toto 1. Lig takımlarından Adana Demirspor Kulübünün başkanı Murat Sancak, Türk asıllı futbolcu Mesut Özil'in ayrımcı saldırılar nedeniyle Almanya Milli Takımı'nı bırakma kararını desteklediğini bildirdi.

Sancak, "Mesut Özil'in yanındayız" başlıklı yazılı açıklamasında, Özil'in ırkçı saldırıya uğradığını ifade etti. Özil'in kararını desteklediklerini vurgulayan Sancak, şunları kaydetti:"Almanya Milli Takımı'na yıllarca emek veren, aslını inkar etmeyen ve ana vatanının Cumhurbaşkanıyla fotoğraf çektirdiğinden dolayı Avrupalı ırkçılar tarafından hedef tahtasına konulan, kendisiyle gurur duyduğumuz evladımız ve kardeşimiz Mesut Özil'in almış olduğu kararı canıgönülden desteklerim. Bu kararın herkese örnek teşkil etmesini diler ve her zaman Mesut Özil'in yanında olduğumuzu belirtmek isterim."

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2018, 15:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner129