Seben Nevruz’u coşkuyla kutladı

Seben’in Alpagut Köyü'nde nevruz bayramı coşkuyla kutlandı.   Seben’in Alpagut Köyü'nde Nevruz Bayramı çeşitli etkinliklerle coşku içerisinde kutlandı. Köyde saygı duruşu ve İstiklal...

Seben Nevruz’u coşkuyla kutladı

Seben’in Alpagut Köyü'nde nevruz bayramı coşkuyla kutlandı.

 

Seben’in Alpagut Köyü'nde Nevruz Bayramı çeşitli etkinliklerle coşku içerisinde kutlandı. 
Köyde saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başlayan tören Seben Kaymakamı Alper Balcı ve Belediye Başkanı Süleyman Özbağ tarafından Nevruz ateşi yakılmasıyla devam etti. 
Çekiçle temsili demir dövülmesinin ardından halk oyunları gösterisi yapıldı. Binlerce kişinin katıldığı Nevruz bayramı etkinlikleri yaklaşık 3 saat sürdü. Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ, Nevruz geleneğinin Seben'de yaklaşık 150 yıldır devam ettiğini anımsatarak, ''Seben kent merkezindeki ve köylerde yaşayan Sebenliler Alpagut köyünde bir araya geliyor. Nevruz Bayramı kapsamında köyde çeşitli etkilikler düzenleniyor ve vatandaşlarımız doyasıya eğleniyor'' dedi. Nevruzun baharı müjdelediğini kaydeden Özbağ, Nevruz bayramından sonra yaylalara çıkışların başladığını anlatarak, ''Nevruz bayramından 18 gün sonra köylüler yaylara göç etmeye başlar. Göçlerin ardından yaylar canlanır'' diye konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128