Sefer Sever "Tamamen yanlış anlaşılma var"

Boluspor’da uzun zamandır tartışılan orta saha oyuncusu Sefer Sever’in araba alım satım olayı ile ilgili Sefer Sever ve takımın kaptanı Adem Alkaşi açıklamalarda bulundu. Sefer, “Burada tamamen yanlış anlaşılma var. Bu olayda ne İsmail Okur ne de başkanlık bir sıkıntı var. Bu iş tamamen takım kötü gittiği için yıpratmaya yönelik mevzular. Yine tekrarlıyorum bu olayda benim tek kuruş zararım olmadı” dedi. Adem Alkaşi ise, otomobile ilk kendinin baktığını ve sonrasında yaşananları anlattı.

Sefer Sever

Boluspor Kaptanı Adem Alkaşi, Sefer’in araba almak istediğini ve Sakarya’dan gelen arabaya ilk kendisinin baktığını ifade ederek, “Sefer araba almak istediği söyledi. Sakarya’dan bir galerici geldi. Fort Fiesta ya da Focus getirdi. Araba geldi baktım ettim arabaya. Galericiye ne kadar istediğini sordum. 59 Bin TL istediğini söyledi. Seferin kulüpte alacağı 40 Bin TL’lik peşinat çeki vardı. Galerici çekten 9 Bin TL kıracaklarını söyledi. Bende çok kırıyorsunuz dedim.  O kadar kırılmasın dedim. Yazık günah. Bu arabaya da o kadar para vermeyelim dedim. Bende konuyu başkana danıştım. Başkana Sefer’in 40 Bin TL’lik çeki var dedim. 9 Bin TL kırıyorlar bu çekten dedim. ‘Yazık günah başkanım, çeki kırdırmayalım’ dedim. Başkan ‘Ankara’da bir Kadirbey otomotiv var. Tanıdığımız. Sefer’e söyle oradan bir araba beğensin’ dedi. Sefer’de baktı Opel Astra beğendi. 53.500 TL idi araba. 3 aylık çek vereceğimiz için başkan Sefer’in 40 Bin TL’lik çekini alıp 54.500 TL’lik çek verdi. Arada 14.500 TL’lik bir fark vardı. Yani başkan Sefer’e kıyak geçti. Arabayı aldı Sefer kullandı” dedi.

 

 “İsmail Okur’u başkan yönlendirdi”

Adem, Sefer’in bir süre sonra gelip arabada parça boya olduğunu söylediğini ifade ederek, “Sefer bana arabada birkaç parça boya olduğunu söyledi. Bende ‘Arabayı geri verirsin paranı geri alırsın’ dedim. Daha sonra arabayı yolladılar.  Sefer’in 40 Bin TL alacağı vardı tekrardan 54.500 TL’lik çek verdiler. Aradaki 14.500 TL’si kesilmedi. O çekle de Sefer gitti kendine başka bir araba aldı farklı bir yerden. Başkan konuyu İsmail Okur’a yönlendirdi. ‘Kadir Bey Otomotiv’ başkanla ortak tanıklarıymış. Çocuğun işini hallet dedi. İsmail Okur’da Sefer’e istediği arabayı kulüp kapısına kadar getirdi” diye konuştu.

 

Sefer Sever Yaşananları Anlattı

“Burada tamamen yanlış anlaşılma var. Bu olayda ne İsmail Okur ne de başkanlık bir sıkıntı var. Bu iş tamamen takım kötü gittiği için yıpratmaya yönelik mevzular. Basında çıkan belgeleri ben eski menajerime verdim. Ona Whatsup’tan ilettim. Daha sonra aradım tekrardan menajerimi. Bu haberi sen mi yaptırdın dedim? Hayır yapmadım dedi. Ben sadece bu belgeleri ona göndermiştim. Benim 54.500 TL’lik çekime yine aynı rakam verildi. Ben bu olayda her hangi bir zarara uğramadım. Başkan 40.000 Bin TL’lik çekin üzerine 14.500 TL’yi kendi cebinden verdi. Yine tekrarlıyorum bu olayda benim tek kuruş zararım olmadı.” SPOR MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2015, 18:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128