Semercioğlu “Diğer başkanlar ağlamadı ama ben ağladım”

Boluspor kulübü eski Başkanlarından ve Bolu TSO Başkanı Emin Semercioğlu, Mayısta yapılan olan olağan genel kurul öncesi gazetemize açıklamalarda bulundu. Eski Başkan Emin Semercioğlu gazetemize yaptığı açıklama “Kim olursa olsun, Boluspor başkanlığını yapan herkes başarılıdır. Bolunun önde gelenleri, Eski Boluspor başkanları ‘Ben Boluspor’u seviyorum diyen bir başkan çıkıyorsa’ o bir baba yiğittir ve herkes o başkanı desteklemelidir” dedi.

 Semercioğlu “Diğer başkanlar ağlamadı ama ben ağladım”

Özel Haber: Hamza Türdü

BTSO Başkanı ve eski Boluspor kulübü başkanı Emin Semercioğlu gazetemize çok önemli açıklamalarda bulundu. Semerci oğlu gazetemize yaptığı açıklamada “2012-2013 sezonunda Boluspor düşme tehlikesini atlatıp ligde kaldı. Öncelikle tüm sevincimiz ligde kalmasıydı. Çünkü Boluspor’un bu ligde kalması çok önemli. Boluspor takımı eğer düşerse amatöre kadar gider. Bunun için çok dikkatli olmamız lazım. Biraz daha bu işlere gönül verenlerin, Boluspor’u seviyorum diyenlerin en azından görev değişikliklerinde samimi ve güven vermeleri lazım. Bolunun önde gelenleri, eski Boluspor başkanları ve herkes ben Boluspor’u seviyorum diyen bir başkan çıkıyorsa o bir baba yiğittir ve herkes o başkanı desteklemelidir. Başkanın da herkesin fikrini alması lazım. Maalesef birileri göreve geldikten sonra, bir yol güzergâhı çiziyor, sanki o yol güzergâhın da kendisinden başka kimse yok” dedi.

BİRLİK VE BERABERLİK ŞART

Öncelikle birlik ve beraberlik şart. Başarı kazanmış takımlara baktığımızda kesinlikle sezon sonunda herkesin ellerinin birleşmiş görüyorsun. Ama o eller ayrıldığı zaman, o takım yine düşüyor. Muhakkak biri başkanlık yapacak. Başkanlık yapacakların kötü niyetli olduğuna inanmıyorum. Başkanlık yapacakların tecrübelide olsa, gençte olsa kulübün eski başkanlarıyla konuşup, fikirlerinden ve önerilerinden faydanmalılar. Eleştirilere açık olmalılar ve eleştirenlere kızmamalılar. Ayrıca yönetim kurulu birlik olmalı. Yönetimde konuşulanlar maalesef orada kalmıyor. Toplantı bitmeden birçok şey dışarıda konuşulmaya başlanılıyor.

BOLUSPOR’UN EN BÜYÜK ZAAFI KAYNAK

Boluspor’u en büyük zaafı kaynak. Çok büyük kaynakları olan takımlarında battığını görüyoruz. Oda yöneticilerin sorumsuzlukları yüzünden oluyor. Ama Boluspor’daki tüm idarecilerin her biri özveriyle çalışıyorlar. Yanlışta yapsalar, önemli olan özverili çalışmaları. Boluspor için yoğun mesai harcıyorlar, ama bunu verimli olarak harcamanın yolunu bulmalılar. Buda birlik ve beraberlikten doğuyor.

O TAKIMIN ŞAMPİYON OLMAMASI MUCİZE

Ben Boluspor başkanlığında bulunduğum dönemlerde hayatımda unutamadığım şey şu. Denizlispor maçında lider olmamız ve akabinde tüm maçları kaybetmemizi kabul edemiyorum. Ve ben burada yönetim kurulu arkadaşlarım çok iyi biliyor. O zamanlar biz Boluspor için mesai harcadık, zamanımızı ve paramızı verdik ama o takımın şampiyon olmaması mucize.

BAŞKANLIK YAPAN HERKES BAŞARILIDIR

Kim olursa olsun, Boluspor başkanlığını yapan herkes başarılıdır. Çünkü zamanını ve parasını veriyor. Boluspor başarılı olduğu zaman çok sempati duyuyorsun. Bugüne kadar görev yapan bütün başkanlar, gerekten Boluspor’la bazı şeyleri yaşamıştır ama ben bunların bazılarını yaşadım. Belki diğer başkanlar ağlamadı ama ben ağladım. Ama bunda duygusal olarak ağladım. Mağlup olduğumuz bir maçtan sonra seyirci içine girme dediler. Ben halk adamıyım arkadaşım. Belki sizlerde vardınız, o gün seyircinin içine girdim ve taraftarlar benim etrafımı sardılar ve kucakladılar. Başkanım biz seni çok seviyoruz dediler. O gün küfür yerine bana bunu dediler ve bende duygulanarak gözyaşlarımı tutamadım.

BOLUSPOR YILDIZ OYUNCULAR YETİŞTİRMELİ

Transfer politikasını yanlış buluyorum. Boluspor şampiyonlukta düşünmeli ve Boluspor alt yapısından yıldız oyuncuda yetiştirmeli. Bunlar nasıl olur, futbolcuna imkân vermezsen olmaz. Boluspor’un birinci hedefi U14-U15-U16-U17-U18 ve A2 takımının güçlenmesini sağlaması lazım. Profesyonel takıma 6 trilyon harcıyorsan alt yapına 1 trilyon harcamalısın. Böylelikle A takıma her sene 1 veya 2 topçu çıkartabilirsin. Böylelikle Boluspor’u eski futbolcu fabrikasına döndürebilirsin ve eski ruhu yakalaya bilirsin.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2013, 21:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
metin
metin - 7 yıl Önce

sen neden ağladın açıklasana atıp tutma senin ne mal olduğunu herkes biliyor paranı aldın sesin kesildi bolu biliyor semerin geniş kimse konuşamıyor sende boluspor kelimesini konuşacak ağız varmı mide var

SIRADAKİ HABER