Şengül “Oyuncularımızın mücadele arzusu ve isteğinden ümitliyiz

Boluspor’un Yardımcı Antrenörü Ümit Şengül, sahamızda golsüz berabere kaldığımız Altınordu maçına ilişkin basın toplantısında yatığı açıklamada “Oyuncularımızın mücadele arzusu ve isteğinden ümitliyiz. Canla, başla mücadele ediyorlar” dedi.

 Şengül “Oyuncularımızın mücadele arzusu ve isteğinden ümitliyiz

Buca maçında aldığı ceza nedeniyle Teknik Direktör Reha Erginer'in yerine maçı yöneten Şengül, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında, maçı kazanmayı çok arzuladıklarını, bunun için hazırlandıklarını, oyuncuların çok iyi mücadele ettiğini ama bir puana razı olduklarını söyledi. Puanın aslanın ağzında olduğu PTT 1. Lig'de mücadele ettiklerini anlatan Şengül, “İki takım da canla, başla mücadele etti. Oyunun özellikle ikinci yarısında rakip üzerinde baskı kurduk, baskıyı golle neticelendiremedik” ifadelerini kullandı.

CANLA BAŞLA MÜCADELE EDİYORLAR

Şengül, son haftalarda gol bulmakta zorlandıklarına dikkati çekerek, "İlerleyen haftalarda bunun çözümünü bulup, bir şekilde maç kazanmaya başlayacağız artık. Oyuncularımızın mücadele arzusu ve isteğinden ümitliyiz, canla, başla mücadele ediyorlar. İnşallah bundan sonraki haftalarda puanlarla yolumuza devam etmek istiyoruz" şeklinde konuştu.

TAKTİR HAKLARINI RAKİBE KULLANDI

Şengül, maçın orta hakemi Yaşar Kemal Uğurlu'nun takdir hakkını başından sonuna kadar rakip lehine kullandığını ileri sürerek, "Hakemi bugün çok formsuz gördüm. Özellikle 'takdir haklarını tamamen rakip lehine kullanan bir hakemle de ilk defa karşılaştım' desem yeridir. Hocamı uzun yıllardır takip ediyorum. Kendi ve hocam adına çok büyük hayal kırıklığı yaşadım. Bugünkü maçta hakemler tamamen sınıfta kaldı. Penaltımız verilmedi. Gözlemciler, temsilciler, kendilerine ne puan verir, bilmiyorum" değerlendirmesinde bulunan Antrenör Ümit Şengül gazetecilerin sorularına da şu cevapları verdi.

ÇOK AZ POZİSYON ÜRETİYORUZ

Hafta içi özellikle kenardan gelecek ortalar üzerine Kenan Aleksandar Prijiovic in üzerine atılacak toplar için çalıştık. Son çizgiye indiğimizde ve geriden atılan toplar da yapılan ortalarda bir türlü oyuncularımızla buluşturamadık. Saten çok az pozisyon ürete biliyoruz Yanlara da çok az ine bildik bir türlü buluşturamadık.

ORTA SAHADA RAKİBİ ÇÖZECEK ÖZELLİKLİ OYUNCUMUZ YOK

Oyuncularımızı buluşturamayınca da gol atma şansını yakalayamadık. Daha önceki maçlarda daha çok akdif dik bu maçta da kanatlarda kötüydük etkili olamadık diyebilirim Antrenör Ümit Şengün sorulan sorulara tek tek cevap vermeye devam etti. Merkezden Kibong ile rakibi açmaya çalıştık orta sahada rakibi çözecek özellikli oyuncumuz sınırlı merkezden hücumlar da biraz sıkıntı yaşıyoruz 

GİORGİ OYNAMAK İSTİYORUM DİYEREK BU GÜNE GELDİ

Giorgi Rekhviashvili’nin büyük olasılıkla ön çapraz bağı koptu oyuncu kendi tercihi ile bu haftaya kadar geldi oynamak istedi ben oynamak istiyorum diyor ben oynamak istiyorum diyen oyuncuya da benim ayağım iyi diyen oyuncuyu da bir şey diyemeyiz.

ALTARNADİF OYUNCUMUZ AZ

Bizim kadromuz saten sınırlı bir kadro altarnadif oyuncumuz az mevcut oyuncularla en iyisini yapıp devre arasına kadar gitmek istiyoruz bundan sonraki süreç de Giorgi Rekhviashvili nin sakatlığı bizim için ciddi bir handikap oldu.  Bundan sonraki süreç de stoper mevkisinde bir sakatlık daha olursa orada oynatacağımız oyuncu konusunda ciddi bakımda sıkıntı yaşarız o yüzden her bir oyuncu bizim için altın değerinde Genç bir kadromuz var ilerleyen haftalarda bütün oyuncularımıza şans gelecek Umut beklenenin üzerinde mücadele etti gelişime açık bir oyuncu elimizdeki genç oyuncuların hepsi gelişime açık oyuncu maç kazanarak onların kendilerine olan öz güvenlerini artırıp daha iyi şeyler yapmalarını sağlanması lazım bundan sonraki süreç de hem maç kazanarak hem oyuncu kazanarak devam etmek istiyoruz”

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2014, 19:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER