Seslerini Erciyesspor maçında duyuracaklar

Gerede Kaymakamlığı-TAPDK (Tütün Alkol Piyasası Düzenleme Kurulu) ve Gerede Belediyesi işbirliğinde, Halil Nom Ortaokulu ve Ramazan Dede Bilgievi organizasyonu ile yürütülen “Sigaradan Bizi Koruyun” konulu proje...

Seslerini Erciyesspor maçında duyuracaklar

Gerede Kaymakamlığı-TAPDK (Tütün Alkol Piyasası Düzenleme Kurulu) ve Gerede Belediyesi işbirliğinde, Halil Nom Ortaokulu ve Ramazan Dede Bilgievi organizasyonu ile yürütülen “Sigaradan Bizi Koruyun” konulu proje tüm hızıyla devam ediyor. Asıl büyük etkinlik Boluspor-K.Erciyesspor maçında gerçekleşecek.

 

Bilindiği gibi, proje genelinde 27 Kasım tarihinde öğrenciler ilçede halka, esnafa, devlet dairelerine sigaranın zararlarını anlatan el ilanları ve broşürler dağıtarak kamuoyu oluşturmaya çalışılmıştı. Halil Nom Ortaokulu öğrencileri, 16 Mart Cumartesi günü oynanacak olan Boluspor-Kayseri Erciyesspor karşılaşmasına Boluspor’un misafiri olarak katılacaklar ve yaklaşık 10m. uzunluğundaki “Sigaradan Bizi Koruyun” pankartını açarak konuya dikkat çekecekler, bununla birlikte toplumsal bir bilinç oluşturmaya çalışacaklar. Halil Nom’lu öğrenciler daha sonra Highway AVM’yi ziyaret edecekler ve burada yaklaşık 2 saat kalarak, esnafa, vatandaşa sigaranın zararlarını anlatan el ilanları ve broşürler dağıtarak yine sigaradan bizi koruyun mesajı verecekler. Bu anlamlı etkinlik, 24 öğrenci ve 6 öğretmen ile gerçekleşecek. “Sigaradan Bizi Koruyun” projesi ilçede sigara içen öğrencilerin Bolu’daki çeşitli hastanelerin, göğüs hastalıkları polikliniklerinde sigaradan zarar görmüş hastaların ziyareti ve diğer etkinlikler ile hız kesmeden devam edecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER