SİZE BOLUDA KORSAN HAKEMLİK YAPTIRMAYACAĞIZ…

Bolu İl Hakem Kurulu'ndan hakkındaki suçlamalara yanıt geldi. Habertürk Gazetesi Spor Yazarı Atilla Türker perşembe günü yayınlanan “Ülke hakemliği ve evrakta sahtecilik!” başlıklı köşe yazısında Bolulu hakemler hakkında ilginç iddialarda bulunmuştu. Bunun üzerine Bolu İl Hakem Kurulundan açıklama geldi.

 SİZE BOLUDA KORSAN HAKEMLİK YAPTIRMAYACAĞIZ…

Haber: Volkan YILMAZ
İşte Bolu İl Hakem Kurulunun açıklaması:

İlimizde 2010-2011 futbol sezonunda atletik testte başarısız olduğundan hakemlik  yapamayan ve ilimizde her yıl sezon öncesi hazırlık kampı yapan 300 civarında müsabakanın oynandığı ve bu maçların organizasyonunu alternatif il Hakem Kurulu  gibi yapan Ahmet ELARSLAN bu güne kadar çok çeşitli entrikalarla kurulumuzu ve bolu hakemliğini küçük düşürücü faaliyetler yürütmeye çalışmıştır.

Futbol Federasyonu ile ilgili gündem yaratılan her durumda 2010-2011 sezonunda kendisinin görev almadığı maçlarla ilgili gündem yaratarak bu günün olayı gibi yeniden ısıtarak kamu oyunun önüne koymaktadır.

Futbol Federasyonunu zarara uğratan ve alın teri akıtarak antrenman, kritik ve eğitim faaliyetlerinde bulunan ilimiz hakemlerinin emeğini asıl Ahmet ELARSLAN korsan hakemlikle çalmakta ve TFF zarara uğratmaktadır. Söz konusu şahıs korsan hakemlik den TFF tarafından hak mahrumiyeti cezası almıştır. Korsan hakemlikle uğraşmamız birilerinin çıkarına dokunmaktadır.

Bizler hakkında açılan dava da “dolandırıcılık suçundan beraatine Özel evrakta sahtecilik suçundan hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına mahkeme karar vermiştir.

Bizi üzen bir diğer konuda bu tür faaliyetleri asıl önlemesi gerek taban birliklerinin duruma seyirci kalmasıdır.

TFF Amatör maç ücretlerinde istense de yolsuzluk yapmanın mümkün olmayacağını en iyi Türkiye Futbol Federasyonu bilmektedir.Göreve geldiğimizde hiç klasman hakemi ve gözlemcisi olamayan ilimizin bu güne kadar 25 hakem klasmana yükselmiş bunların bir kısmı okulunu bitirerek bir kısmı da işi nedeniyle ilimizden ayrılmasına rağmen bu gün 9 klasman hakemi 5 klasman gözlemcisi ilimizi diğer illerde başarı ile temsil etmektedir.

Bu tür asılsız olayları sık sık gündeme getiren kişilerlevakit kaybedecek zamanımız yok. Bizler verilen göreve odaklanıp işimizi en iyi şekilde yapmanın gayreti içindeyiz.

Ahmet ELARSLAN’ın kurulumuz üyeleri ile ilgili suç duyurusuna TFF Hukuk müşavirliği gerekli soruşturmayı yaparak TFF’ nun zarar uğratılmadığı zarar uğratıldığı iddia edilen kurumun hukuk müşavirliği raporundan anlaşılmaktadır. Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2016, 20:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman Varlık
Osman Varlık - 5 yıl Önce

haber dün çıktı ahmet elarslan bugün saat 9.30'da karaçayırda gerede sporun yaptığı hazırlık maçında korsan hakemlik yaptı. bu ilde hakem yokmuydu maça çıkacak.

SIRADAKİ HABER

banner128