Soner "Kalecide bir yere kadar dayanabilir"

Boluspor'un en formda ismi Soner Şahin ile yaptığımız röportajda Hayatından futbolculuk yaşantısına kadar tüm sorulara içtenlikle cevap verdi. Soner Şahin, "Defansınız sağlam değilse, orta sahanız dağınıksa kaleci de bir yere kadar dayanabilir" bireysellikten çok takım olarak iyi olmanın gerektiğini söyledi.

Soner

İşte o röportaj:

Boluspor'a hoşgeldin. Herkes seni televizyonlardan 'Kaleci Soner' olarak biliyor. Öncelikle seni tanıyabilir miyiz?

Hoşbulduk. Ben futbolculuğa çok erken yaşta başladım. O zamanlar şimdiki gibi değildi. Sokak futbolu vardı. Biz sokaklarda oynadık çocukken. Küçük yaştan beri içimde futbola karşı bir sevgim vardı zaten. Babamın da çok büyük emeği var, o ön ayak oldu. 8-9 yaşlarındayken İstanbul Gaziosmanpaşa Kulübü'nün altyapısında oynayarak başladım ve devam ettim. Bugünlere kadar geldik. Demek ki içimde varmış. Sokak futbolu oynarken buralara kadar geldik.

Boluspor'a transferin nasıl gerçekleşti? Bundan biraz bahsedebilir miyiz?

Osman Hoca ile daha önce çalıştım. İlk o aradı beni, buraya gelmem için. Benimle çalışmak istediklerini söyledi. Ben de buraya gelip yöneticilerle tanıştım. Sıcak geldiler bana, hakikaten çok ilgilendiler. İlgi, alaka çok iyiydi. Hedefleri de vardı. O yüzden Boluspor'u tercih ettim. İnşallah iyi bir sezon geçireceğiz. Zaten bir takımla anlaşırken insanların samimiyetine bakmak lazım. Onlar size, siz de onlara güvendi mi sıkıntı olmaz.

Soner Şahin'i bugünlere getiren en büyük faktörler neler?

Çok seviyorum ben işimi, çok da çalışıyorum. En büyük faktörler sevmek, istemek diye düşünüyorum. Sevmediğiniz bir işi ne kadar yapabilirsiniz? Ben işimi severek yapıyorum. Küçük yaşlarda sokaklarda top peşinde koşarken bile hep izlediğimiz maçlardaki adamlar olmak isterdik. İşini seveceksin. Severek ve çalışarak yaptıktan sonra bir yerlere gelmek hiç de zor değil. Gençler çok çalışmalı, işlerine sarılmalılar.

Soner Şahin özel yaşantısında nasıl bir adamdır?

Ben evliyim, bir tane de çocuğum var. Genelde evimdeyim. Ailemi ve evimi seviyorum. Antrenmanlardan sonra hemen eve gidiyorum. Tabii izin günlerimizde bir şeyler yapıyoruz. Burası İstanbul ve Ankara'ya yakın. Genelde gezmek için izin günlerimde orayı tercih ediyoruz. Onun dışında Bolu'da da birşeyler yapmaya çalışıyoruz. Dışarılarda tek başına vakit geçiren bir kişilikten çok ailemle vakit geçirmeyi seviyorum.

Sizin için üç kale direği neyi ifade ediyor?

Evimiz gibi bir şey orası, öyle benimsedik. O üç kale direği, bazen bize yardımcı da oluyor. Topu oradan geçirmemeye çalışıyorum, tüm hedefim bu oluyor. Evinizi nasıl sahipleniyorsanız bende kaleyi sahipleniyorum. İşim gereği benim görevim topu o direklerin arasından geçirmemek. Ben de bunun için elimden geleni yapıyorum.

Son zamanlarda Muslera çok övülüyor. Türkiye'nin en iyi kalecisi olduğu söyleniyor. Sizce bir takım için sadece kaleci mi bu kadar önemli?

Değil tabi, takım halinde iyi olmak daha önemli. Defansın iyi olması çok önemli. Tamam, Muslera çok iyi bir kaleci ama önündeki adamlar iyi defans yapmadığı sürece bir kaleci nereye kadar dayanabilir? Takımın iyiliği ve takımın iletişimi daha önemli. Siz istediğiniz kadar iyi kaleci olun. Defansınız sağlam değilse, orta sahanız dağınıksa kaleci de bir yere kadar dayanabilir. Kaynak Bolu Şampiyon

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2015, 20:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER