Sorun Teknik Adamlar mı Acaba!!!

Cihat Hoca, 27 puan topladı ve Boluspor’dan gönderildi. Başarılı olup olmadığı tartışılır. Şu an 35 puanımız olduğuna göre, bence başarılı olmuştur. Sahada koşmayan, oynamayan, futbolcu topluluğuna rağmen 27 puan almıştır....

Sorun Teknik Adamlar mı Acaba!!!

Cihat Hoca, 27 puan topladı ve Boluspor’dan gönderildi. Başarılı olup olmadığı tartışılır. Şu an 35 puanımız olduğuna göre, bence başarılı olmuştur. Sahada koşmayan, oynamayan, futbolcu topluluğuna rağmen 27 puan almıştır.

Cihat Hocanın kulağına gideceğini bile bile gönderilmeden 4 hafta önce başka bir teknik adamı arayıp Boluspor’a gelir misin diyerek teklifte bulunanlar mı suçludur?

Cihat Hoca gitti, giderken de Başkan Çarıkçı dışında kimseyi hedef alan konuşma yapmadı! Üstelik adam gibi giderken, birçok sporseverin gönlüne de girmeyi başardı. Cihat Hocanın Boluspor’a maliyeti, Temmuz ayından gittiği güne kadar toplamda 350.000 TL oldu. Ondan sonra Göztepe ile becayiş(karşılıklı yer değiştirme) yaparak Cihat Hocayı Göztepe’ye, Özcan Hocayı Boluspor’a alıverdik.

Özcan Hoca anlaşmasında, “sayın başkan, ben Boluspor’a geliyorum ama oyuncularla ilgili bir maddi yada manevi bir probleminiz var mıdır, öğrenmek istiyorum” diye sorduğunu sanmıyorum. Sadece kendisinin ve yardımcılarının, alacakları parayla ilgili konuları konuşmuşlardır! Çünkü acele şekilde yapılan, araştırmadan, sorup, soruşturmadan yapılan bütün anlaşmaların sonuçları ortadadır. Kanayan yara gibi her yıl yanlışlar önümüze bir daha bir daha gelmektedir.

Özcan hocanın yardımcılarıyla birlikte, Boluspor’a 8 maçtaki maliyeti 250.000 TL. dir. Etti mi şimdilik 600.000 TL.

Gelelim Bahri Kaya’ya; kariyerine baktığımızda, çok eskilerde yani genç ve başarıya aç iken kazanılmış başarıları mevcut. Hocaya şimdilik söyleyecek sözümüz olamaz ama soracak sorumuz çok olacaktır.

1-     Futbolcuların alacakları konusunda yönetimle konuştu mu?

2-     Giden 2 hocanın kabahati vardı diyelim, sebebini sordu mu?

3-     Sizin Giresun’da yaşadıklarınızın değişik şekli Bolu’da yaşanmaktadır. Acaba, Giresun’da yaşadıklarınızdan ders çıkarıp, başkana o ders notlarından sorular sordunuz mu?

4-     Takımdaki bu oyuncularla işin üstesinden geleceğinize, başarılı olacağınıza inanıyor musunuz?

5-     2-3 hafta sonra sizde diğer teknik adamlar gibi gönderilmeye hazır mısınız?

6-     Boluspor’a inanarak mı, yoksa aradaki 3 ayı değerlendireyim hem de ekonomik olarak biraz rahatlarım diye mi geldiniz?

7-     Boluspor’a gelirken, yaklaşık 40 yöneticinin varlığına karşılık kararları “ben veririm” diyen başkanın varlığını bilerek mi geldiniz?

Bu sorduğum sorularda mutabık kalıyorsak eğer size başarılar diliyorum.

Gelelim işin yönetim kanadına, Boluspor’un her yıl başarısızlığında en az 2-3 teknik adamla çalışmışız. Nasıl olmuş bakalım, Levent Eriş gelmiş, yolları ayırmışız. 2-3 Hafta Cüneyt hocayla çalışmışız sonrasında Hüsnü Özkara’yla 1,5 yıllığına anlaşmışız ama ne hikmetse devam kararından vazgeçip yolları ayırmışız. Üsteli 3 hafta için kendisine 150.000 TL civarında para vermişiz. Giden Hüsnü Hocada şu an Elazığ’da beş parasız neler yaptığı ortadadır.

Sezon başı yeni seçilen yönetim Cihat Hocayı Boluspor’a kazandırmış, gelirkende başkanın ilerde 3 büyüklerin başına geçeceğine inandığı Cihat Hocayı gönderdikten sonra da bir anda amatör takım hocası olduğunu söylemesi ne yaman çelişkidir. Hani Boluspor’un 1 kuruşunu heba etmiyoruz ya!!!

Ondan sonrada anlaşma imzalattığımız Özcan Kızıltan’a 7 maç dayanan yönetim, başarısızlığı teknik heyete kesip helalinden 250.000 TL vererek yolları ayırır. Yeni gelen Bahri Kaya’yla da, Mayıs sonuna kadar 200.000 TL karşılığında anlaşır.( Recep Aydoğanlı’nın katkılarıyla)

3 Hocanın şu an itibarıyla maliyeti, 750.000 TL. nin üzerindedir.

Soruyorum şimdi, bundan sonraki başarısızlık sonunda Bahri Hocayı da mı göndereceksiniz? Kamuoyunda hep suçlu teknik adamlar oluyor da alınan futbolcuların hiç mi günahı yok?

1-     69 Sarı ve 4 kırmızı kartla, Bank Asyanın uzak ara birincisi olan bu oyuncuların,

2-     Başkana sorulduğunda piyasa değerleri 500-750 bin TL arası olan oyunculardan Emre Toraman, Orhan Ak, Veysel Cihan(işlerinde tek hak edeni), Aydın Çetin, Vedat Budak’ın piyasa değerlerinin şuan kaç lira olduğunun, satmaya kalksanız alıcılarının olabileceğini söyler misiniz?

3-     Bank Asya’dan çarpıcı bir örnek vereyim, Konyaspor, sezon başında transfer yasağı gelmiş, darmadağın oyuncular topluluğu halinde takımın başına Osman Hocayı getirip, Konya’lı memleket çocuğu diye 17 tane A2 futbolcusunu profesyonel yapıp lige devam kararı aldılar. Şimdi geldikleri yere bakalım. 42 Puanla bizim 7 puan önümüzdeler! Transferlerimizin sözde isimleri formalarında, yürekleri başka yerde, siluetleri sahada gezen oyuncularımızdan daha iddialı ve başarılı olarak ilk 2 şanslarını sürdürmekteler. Demek ki bu iş para işi değil, yürek işidir. Biz ne yapmışız, almışız son dakika oyuncularıyla takım olduğumuzu ilan etmişiz. Piyasaları çok üst değerde olan bu oyuncular neden son dakikada Boluspor’a imza atmayı istediklerini düşünmemişiz bile!

4-     Alt yapıdan Oltan, Orhun, Samet, Cenk, Doğancan, Tunahan, Tolga, Rüstem, Üzeyir, Sefa gibi genç oyuncuları yemek zannedip pişmeleri için sağa sola gönderip, yüreklilik göstermeyerek bu gençlere güvenmeyerek ayak altında dolaşmasınlar iyi çıkmaları halinde çıkarlarımıza çomak sokarlar diye daha pişmeden kulübün resmi menajeri konumundaki arkadaşa teslim etmediniz mi? Bu gençlere menajerler değil, yönetici olarak siz sahip olmanız gerekmez miydi? Bunların yaşları 17 ile 20 arasında. Kurtların eline bırakırsanız, yazık olmaz mı bu emeklere. Aç kurtlar bu çocukları bir lokmada yemezler mi, zararı Boluspor’un geleceğine olmaz mı? Konya’dan 17 futbolcunun kadroda olduğu yerde, Boluspor’da ilk 11 de neden bir alt yapı oyuncumuz yok diye hiç kendinize sorduğunuz oldu mu?

5-     Ferhat Kiraz olayı, bu arkadaşımız kendine oynuyor. Takım oyunu nedir bilmiyor. Gençlerbirliği kupa maçında attığı golden sonra, şeref tribününde oturan Başkan İlhan Cavcav’a gelerek sırtındaki ismini inatla göstermek istemesi ne anlam taşıyor. Sayın Cavcav, Ferhat’ta bir ışık görmüş olsaydı Boluspor’a 150.000 TL ye verir miydi? Bunu düşünemeyerek oyuncuyu başka takıma satabilmek adına takımda inatla oynattırmak, takımı 10 kişi oynatmaktan başka şey değildir, bunu düşündünüz mü?

6-     Gönderdiğimiz oyuncularımıza bakalım, Ümit Tütüncü Tavşanlı’ya gittiğinden beri boş haftası yok. Yerine aldığımız Aydın’ın tıkı olmadığı gibi sahada da yok. Erman Ergin, orta sahamızın olmadığı aşikarken Kartal’a gönderdik. Kartal haftalardır Erman’la çıkışta. Bizde neden oynamadığını hiç düşündük mü? Yerine Prens diye aldığınız Kenan ve Savaş nerede? Serkan Atak, Erciyes’i sırtlamış götürüyor ve takımını potaya soktu. Rize’yi Rize’de yenerken, oynadığı oyunu takımdan koparanlar seyrettiler mi? Cafercan Aksu, Giresun Kasımpaşa’dan 1 puan alırken, Cafercan’ın takıma katkısını görebildiniz mi? Bunlara daha fazla örnek verebiliriz.

7-     Sakaryaspor kendi yetiştirdiği evladı Yılmaz Vural’a takımı teslim ederken, Sakarya’nın kurtulma ümitlerini yeşertmedi mi?

8-     Biz bu kadar teknik adam ve futbolcu gönderirken acaba bize içimizde her durumda zarar verenler var diyerek, bunlarla ilişkimizi kesmeyi hiç düşündünüz mü? Düşündüğünüzü hiç sanmıyorum! Bunları düşünmediğiniz sürece, yaralı parmağı kesip atmadıkça, bu takıma Real Madrid’in hocasını getirseniz başarılı olamaz. Çünkü sorun teknik adamda değil. Bu kadar açıklamadan sonra sorunların nerede olduğunu da artık sizler bulursunuz!

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128