Spor Bakanlığı’nın çalıştayı Bolu’daydı

Bolu’da düzenlenen “Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim Çalıştayı”na katılan Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Basri Hakan Hakyemez, şiddete karşı eğitimin ilkokuldan başlayarak verilmesi gerektiğini söyledi.

 Spor Bakanlığı’nın çalıştayı Bolu’daydı

Bolu'da düzenlenen “Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim Çalıştayı”na katılan Hakyemez, burada yaptığı açıklamada, bakanlık olarak sporda şiddet konusunda ciddi önlemler almayı planladıklarını belirtti. Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın bu konuda önemli açıklamalar yaptığını hatırlatan Hakyemez, “Ülkemizde bu tür şeyleri inşallah bir daha görmeyeceğiz. Şiddete karşı eğitimin ilkokuldan başlayarak verilmesi gerekiyor. Olimpiyatlara aday bir ülkede inşallah vereceğimiz eğitimlerle çok daha güzel şeyler olacak. Bir daha bu sahneleri görmeyeceğiz” diye konuştu.

Bakanlıklarının 22 aylık çok genç bir bakanlık olduğuna dikkati çeken Hakyemez, bu süreç içerisinde yaklaşık 100 proje gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Hayata geçirilen projeler sayesinde 500 bin civarında gence ulaştıklarını anlatan Hakyemez, bunlardan her birine yaklaşık 5 gün ayırdıklarını kaydetti. Hakyemez, hazırladıkları tüm projelerin bir eğitim süzgecinden geçtiğini dile getirerek, bu çalışmaların değerlendirilmesi amacıyla Bolu'da uzmanlarla bir araya geldiklerini ifade etti. Türkiye'de 718 tane spor tesisinin yapımının devam etiğini anlatan Hakyemez, bunun tesisleşme adına çok büyük bir devrim olduğunu belirtti.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2013, 17:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128