Spor Basını ilk maçında şikeye yenildi!

Karma Lig’e yeni katılan Basınspor, ilk karşılaşmasında şike skandalına yenik düştü. Gazetecilerle işadamları arasındaki maçta yabancı oyuncu oynatıldı. İşadamları, tecrübeli Teknik Direktör Mesut Bakkal'ı...

Spor Basını ilk maçında şikeye yenildi!

Karma Lig’e yeni katılan Basınspor, ilk karşılaşmasında şike skandalına yenik düştü. Gazetecilerle işadamları arasındaki maçta yabancı oyuncu oynatıldı. İşadamları, tecrübeli Teknik Direktör Mesut Bakkal'ı kadrolarına alarak skandala imza attılar. Basınspor maçı 5-3 kaybetti.

 

Basınspor’un kadrosunda şu isimler yer aldı; Koray Yılmazdemir (DHA), İsmail Yaşmum (Belediye Basın Yayın), Mustafa Özkan (Köroğlu TV), Fahri Gündüz (Takip Gazetesi), Hamza Türdü (Olay Gazetesi), Murat Çelik (Şampiyon Gazetesi), Serkan Erkan (Bolu Gündem Gazetesi), Emin Gürbüz (Anadolu Ajansı), Bülent Velioğlu (İHA), Vedat Özkan (Spor 14)

 

Siyasiler, işadamları, bürokratlar ve antrenörlerin yer aldığı Karma Ligi’ne katılan Basınspor, daha ilk maçında şike skandalıyla karşılaştı. Uzun süren çalışmalar sonrası spor basını ve ulusal basın temsilcilerinden oluşan bir takım kuran gazeteciler, idmanlara başladı. Yaklaşık bir aylık sezon başı kampından sonra lige başlayan basın mensupları, ilk karşılaşmada şok oldu. Rakip uyanık işadamları olunca işler karıştı.

 

GOL PERDESİNİ BASIN AÇTI

Termal Otel sahasında oynanan karşılaşmaya Basınspor, sakatlıkların fazla olması nedeniyle 10 kişi başladı. Ancak fırsatı iyi değerlendiren işadamları, rakiplerini güçlü görünce 11 kişi sahaya çıktı. Dengesiz oyuncu sayısına itiraz etmeyen Basınspor, karşılaşmanın ilk dakikalarında Bülent Velioğlu’nun ayağından bulduğu golle öne geçti. Bu golden sonra işadamları daha tedbirli oynayarak savunmaya çekildi.

 

İŞADAMLARINDAN ŞİKE!

Basınspor takımda yer alan oyuncuların spor basını ağırlıklı olması nedeniyle işadamları büyük bir şike yaptı. Ervani Alemdar önderliğindeki takım Ankara’dan tecrübeli teknik adam Mesut Bakkal’ı acilen Bolu’ya çağırdı. Apar topar Bolu’ya gelen Bakkal, formasını giyerek Basınspor karşılaşmasında sahadaki yerini aldı. Bu yabancı oyuncu uygulaması, işadamlarının en büyük şikesi olarak tarihe geçti.

 

YETMEDİ SAHAYA BİR KİŞİ FAZLA ÇIKTILAR

Karşılaşma Termal Otel sahasında 10'a 10 başlamasına rağmen maçın ilk dakikalarından sonra bir oyuncuyu daha sahaya süren işadamları takımı maçın neredeyse tamamını bir kişi fazla oynadılar. Kaşrılaşmanın hakemi Cengiz Çavuşoğlu'nu da yanıltan işadamları takımı, Basınspor'u ilk maçta yenmelerine karşın maça tam anlamıyla gölge düştü.  

 

HAKEM ÇAVUŞOĞLU'NA YARIM NOT

Cengiz Çavuşoğlu’nun düdük çaldığı karşılaşma oldukça sert geçti. Basınspor’lu oyuncular itirazlardan, işadamları ise sert faullerden dolayı sarı kart gördü. Birçok pozisyonda kararlarından taviz vermeyen Çavuşoğlu, FİFA kokartlı Cüneyt Çakır’a taş çıkarttı. Tek eksiği rakibin sahada bir fazla olmasını göremeyen Çavuşoğlu, zaman zaman sahada çalan cep telefonu ile iş bağlantıları yapmaya kalkınca pozisyonlara dakikalar sonra müdahale edebildi. Karşılıklı gollerin atıldığı karşılaşma 5-3 işadamlarının üstünlüğüyle sonuçlandı. Basınspor, ilk resmi karşılaşmasında yorgun düştü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128