Sporcumuz Mina Kılıç’tan büyük başarı

Türkiye Kayak Federasyonu'nun Alp Disiplini Yarışları Erciyes'te yapılırken, yarışlarda Bayanlarda U-18 kategorisinde Bolulu sporcu Mina Kılıç Türkiye 3.sü olmayı başardı.

 Sporcumuz Mina Kılıç’tan büyük başarı

Haber: Spor Merkezi

Türkiye Kayak Federasyonu'nun 2015-2015 sezonu Alp Disiplini B Grubu Slalom ve Büyük Slalom yarışları hafta sonu Erciyes'te yapıldı. Yarışmalara 11 ilden 95 sporcu katıldı. Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Murat Cahid Cıngı, Şubat ayı ortasında Avrupa Snowboard Şampiyonasının da Erciyes'te yapılacağını belirtti. Kayak Federasyonu'nun Alp Disiplini B Grubu Slalom ve Büyük Slalom müsabakaları da hafta sonu Erciyes'te yapıldı. İki gün süren müsabakalara Kayseri'nin yanı sıra Ankara, Bursa, Antalya, Ordu, Sivas, Kocaeli, Niğde, Aydın, Isparta ve Bolu'dan sporcular katıldı. Yarışlarla ilgili değerlendirme yapan Türkiye Kayak Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Kıyıcı, Kayseri'de bu yarışları yapmaktan mutluluk duyduklarını belirterek "Çok güzel bir ortam bulduk. Güzel bir hazırlık vardı ve pist çok güzeldi. Hiçbir aksama ve sakatlık olmadan yarışmalarımızı tamamladık. 22-23 Ocak'ta Alp Disiplini ikinci lig müsabakaları da burada yapılacak. Diğer yarışmalarımızda da Erciyes'i fazlasıyla kullanacağız. Kayseri Büyükşehir Belediyesi'ne bize bu imkanları sunduğu için teşekkür ediyoruz" dedi.

Yarışmalar sonucu dereceye giren sporculara madalyaları verildi. Yarışlarda, kategorilerinde dereceye giren sporcular ve katıldıkları iller şöyle:

Erkekler U12: 1. Alp Arat ( Bursa), 2. Osman Köküm (Kayseri), 3. Kutlu Şan Demirören (Bursa), U14: 1. Ali Alan (Kayseri),2. Şakir Gelgi (Kayseri), 3. Sabri Çınar Karahan (Ankara), U16: 1. Yiğit Can Kuş (Ankara), 2. Ömer Sayılgan ( Ankara), 3. Doruk Kaan Turan (Kocaeli), U18: 1- Süleyman Öztaş( Kayseri), 2- Mete Hıdıroğlu (Ankara), 3- Muhammed Erciyeslioğlu (Kayseri) 18YAŞ VE ÜSTÜ: 1. Ercan Aslı (Kayseri) 2. Bayram Deniz (Bursa) 3. Ahmet Yıldız (Isparta)

Bayanlar U12: 1. Belemir Erdem (Ankara), 2. Duru Egeli (Antalya), 3. Ayfer Zeynep Çay (Kayseri) U14: 1. Güneş Gülten Dayıoğlu (Kocaeli), 2. Eris Ülgen( Ankara), 3. Melisa Kara( Ankara), U16: 1. Su Genelioğlu (Ankara), 2. Meryem Ayşe Mermer( Kayseri), 3. Aleyna Altunok (Bursa). U18: 1. Duygu Bağlan (Kayseri), 2. Asude Tanatay( Bursa),3. Mina Kılıç (Bolu)

18 YAŞ VE ÜSTÜ: 1. Yasemin Soylu ( Kayseri), 2. Ferziye Pınar (Kayseri), 3. Elif Bengüsu Çemerek (Kayseri)

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2015, 18:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Demir
Mehmet Demir - 6 yıl Önce

sporcu kızımızı çok tebrik ediyorum.sporcumuzun desteklenmesini rica ediyorum

SIRADAKİ HABER

banner128