Sporun kalbi AİBÜ’de attı

Dün Bolu’da sporun kalbi Abant İzzet Baysal Üniversitesi Yeşil Salon’da attı. Saat 13.30’da gerçekleşen “Bolu’da Spor Nereye Gidiyor” isimli panelde Boluspor Kulüp Başkanı Abdullah Abat, GHSİM...

Sporun kalbi AİBÜ’de attı

Dün Bolu’da sporun kalbi Abant İzzet Baysal Üniversitesi Yeşil Salon’da attı. Saat 13.30’da gerçekleşen “Bolu’da Spor Nereye Gidiyor” isimli panelde Boluspor Kulüp Başkanı Abdullah Abat, GHSİM Şube Müdürü Emre Aydemir ve Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu konuşmacı olarak yer aldı.

 

Moderatörlüğünü AİBÜ BESYO Öğretim Üyesi Doç.Dr. Nevzat Mirzeoğlu’nun yaptığı panele öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Panelin açılış konuşmasını yapan Mirzeoğlu sporla büyümenin yaşam kalitesini arttırdığını ve sporun toplumsal barış ile hoşgörüyü arttırdığını söyledi. Mirzeoğlu’ndan sonra konuşan Davarcıoğlu sporun ve sporcunun daima yanında olduğunu belirterek şöyle konuştu: “Bolu Belediyesi olarak geleceğin Bolu’sunu yaratmaya çalışıyoruz. Projelerimizin uygulanması Bolu’nun spor yapmasını sağlayacak. Bolu Belediyespor’un çeşitli branşlarda takımları var. İlimizde amatör sporcular yetiştirip, bu isimleri Boluspor’a hediye etmek istiyoruz. Takımlarımızın Bolu’da önemli başarıları var.”

Aydemir, “Olimpik merkez olduk”

Davarcıoğlu’ndan sonra konuşan GHSİM Şube Müdürü Emre Aydemir ise sözlerini 3 ana başlıkta topladı. Aydemir, spor adına yeni bir vizyon, performans sporu ve kurumlar arası işbirliğinden söz etti. Cimnastik ve Atletizmde olimpik bir merkez olduklarını söyleyen Aydemir, “Bolu ili için olimpiyat ve spor turizmi çok önemlidir” dedi.

Abat, “Amatörde de ileri gitmeliyiz”

Boluspor Kulübü’nün tarihini anlatarak sözlerine başlayan Abat ise amatör branşlarda da iler, gitmeleri gerektiğini belirterek şunları söyledi “2013 yılının başında yeni tesisimize geçecek ve mevcut tesisi altyapıya vereceğiz. Sporda maalesef sadece sportif başarıya bakılıyor. Bolu’da sporun gelişimi için sporcu üreten bir kulüp olmak istiyoruz. Basketbol şubemizden sonra, GHSİM Müdürü Suat Çelen çim hokeyi takımının da Boluspor bünyesinde yer almasını istediğini söyledi. Bu öneriye de sıcak baktık” dedi.  Konuşmaların ardından konuşmacılar öğrencilerin sorularını yanıtladı. Yapılan kokteyl ile birlikte panel tamamlandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128