Sporun yeni adresi “Kavacığın Düzü”

Sporun merkezi olarak bilinen Gerede Esentepe’ye alternatif “Kavacığın Düzü” oldu. Bölgeye kurulan spor aletleri ve yürüyüş parkuru sporseverlerin hizmetine sunuldu.   Orman Genel Müdürlüğü´nün...

Sporun yeni adresi “Kavacığın Düzü”

Sporun merkezi olarak bilinen Gerede Esentepe’ye alternatif “Kavacığın Düzü” oldu. Bölgeye kurulan spor aletleri ve yürüyüş parkuru sporseverlerin hizmetine sunuldu.

 

Orman Genel Müdürlüğü´nün “Kent Ormanı Projesi” kapsamında Gerede Orman İşletme Müdürlüğü ve Gerede Belediyesi işbirliğinde Geredeliler arasında “Kavacığın Düzü” olarak nitelendirilen mesire alanının 34000 m² lik bölümüne 1. etap kapsamında; 2 adet Çocuk Oyun Grubu, 1 adet Fitness Spor Aletleri, 2 adet Seyir Terası, 11 adet Kamelya, 1000 metrelik Yürüyüş patikası, 1 adet Otopark, 30 adet Piknik Masası yapılarak halkımızın hizmetine sunuldu. Aynı yere önümüzdeki yıl ise 2 adet seyir terası, 2 adet yağmur barınağı, 1 adet gözetleme kulesi, 1 adet görevli binası ve 1 adet mescid yapılarak Gerede halkının ve yerli-yabancı turistin hizmetine sunulacak. Proje tamamlandığında doğa harikası Esentepe’ye alternatif bir spor alanı Gerede´ye kazandırılmış olacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124