Stadın önündeki tek engel Ak Parti!

CHP Milletvekili Tanju Özcan, Boluspor Denizlispor maçı sonrasında Olay Gündem Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulundu. Yeni stadyum çalışmalarını ve Boluspor'u değerlendiren Tanju Özcan Boluspor'a sahip çıkılması gerektiğini vurgulayarak Ak Parti Milletvekili Ali Ercoşkun'a ve Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'a gönderme yaptı. Özcan, stadın önündeki engelin Ak Parti olduğunu söyledi.

Stadın önündeki tek engel Ak Parti!
Özel Haber: Erdal TANRIVERDİ
CHP Milletvekili Tanju Özcan, Boluspor - Denizlispor maçı sonrasında yeni stadyum ve temsilcilerimiz ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ak Parti Milletvekili Ali Ercoşkun'un açıklamaları üzerinden yeni stadyum konusunu değerlendiren Özcan " Stadyum için söylenenlerde şöyle bir şey var. Ali Ercoşkun AK Parti Milletvekili ve Alaaddin Yılmaz ise Ak Parti'den Belediye Başkanı. Geçişten gelen nasıl bir sürtüşme var bilmiyorum. Ben kimseyi ayır etmeksizin şunu söylüyorum yeni stadyum için tek engel Bolu'da ki Ak Parti zihniyeti. Yeni stadyum için 2009'da ki adaylığımda Karaçayır'da bir projem vardı. İstenilirse bu da uygulanabilir. Burada ki stadyum yenilenebilirdi. Ak Parti gerçekten büyük bir fırsat kaçırdı. Ak Parti'nin bu konularda iyi işler çıkarılmasına rağmen stadyum ve adliye konusunda ciddi fırsatlar kaçırıldı. Bir çok şehirde modern statlar yapıldı. Bu stat ya buraya yada Karaçayır'a yapılacak. Buraya yapılırsa TOKİ aracılığı ile yapılacak. Pazar yeri ile de proje yapılarak bir gelir elde ederek bir proje elde edilebilir. Süper lige çıkarsak ki bu stada maçta vermezler. Umarım Süper Lig'e çıkıp maçlarımızı Sakarya yada Ankara'da oynamak zorunda kalmayız. Şu an bunu gerçekleştirmek istesek bile seneye yetişmeyecek büyük bir ihtimalle. Elimizi çabuk tutmalıyız bu yüzden. Ben buradan Ak Partili siyasetçilere sesleniyorum bir an önce aralarında ki sürtüşmeyi kenara bırakıp bu konu için bir araya gelsinler. Unutulmamalı ki bir tane Boluspor var" sözlerini kullandı.
"SİYASAL BİR HESAPLAŞMA OLDUĞU ORTADA"
CHP Milletvekili Tanju Özcan kendisinin de bu konuda zamanında özel görüşmeler yaptığını belirtti. Ali Ercoşkun ve Alaaddin Yılmaz'a seslenerek "Benim daha önce ki bakan ile görüşmem olmuştu. 2011 ve 2012 yıllarında bu konu için görüşmelerim ve projelerim vardı. Onlarında bu konu hakkında olumsuz görüşleri yoktu. Hatta elde olan stadyumu yenilemek için bir projede vardı. Ben aynı zamanda hem yazılı hem sözlü olarak da stadyum ile ilgili deprem geçirmiş ve ardından güçlendirilmiş olduğunu da belirttim ama bana somut bir gerekçe ile olumsuz bir yanıt da gelmedi. Artık bu stadyum hiç bir şekilde olan standartlara uygun değil. Bu stadyum yıkılıp yerine yenisi yapılacak yada Karaçayır arazisine yeni bir stat yapılacak. Fakat ben bu stadyum önünde ki engeli anlamış değilim. Ali Ercoşkun'dan mı kaynaklı yoksa Belediye Başkanı'ndan mı bilemiyorum. Aralarında siyasal bir hesaplaşma olduğu ortada. Bu stadyum üzerinden bu hesaplaşma yapılmamalı gidip başka bir alanda aralarında ki sürtüşmeyi devam ettirsinler" ifadelerini kullandı.
"BU SENE O SENEDİR"
Maçı değerlendiren Tanju Özcan, bu senenin şampiyonluk senesi olduğunu vurgulayarak "Maçı Necip Başkan ile birlikte izledik. Karşı tribün ile birlikte şampiyon Boluspor tezahüratlarını duyduk. Gerçekten seyirci bu maç ile birlikte şampiyonluk konusunda en azından play - off turu konusunda inancımızı yerine getirdi. Bende siyasetçiyim ama en nihayetin Boluspor taraftarıyım. Boluspor'u en son süper ligde izlediğimizde çocukluk yıllarımızdaydık. Eskişehirspor'a yenildiğimiz maçını hala unutamıyorum. Siyasi işlerimiz nedeni ile Selçuk Dereli ile bir çok kez karşılıyoruz fakat buna rağmen hala düzgün iletişim kuramıyorum. Bunun nedeni ise ne kadar siyasi olsak bile Boluspor'a olan sevgimiz. Umuyorum bu sene o senedir. Bu sene şampiyonluk senesidir. Necip Başkanı aynı zamanda şundan dolayı kutluyorum. Ligde çıkıp kalıcı olma iddiası var. Biliyorsunuz lige çıkan takımlar genelde asansör takım olur. Ligde kalıcı olma başarı elde etme konusunda inanç tam" dedi.
"TRİBÜNLERE ÇAĞIRIYORUM" 
Özcan, Boluspor sevdalılarına serzenişte bulunarak şu ifadeleri kullandı "Ben bu inanç ile birlikte bir konuda serzenişte bulunmak istiyorum. Bu kadar başarılı bir çizgide ilerleyen ve inancı tam olan bir takım olmasına rağmen hala tribünler boş. Ben dahil olmak üzere herkes bu tribünleri doldurmalı. Ben şahsım adına iç sahada oynanacak tüm maçlara geleceğim bununla birlikte tüm halkımızı Boluspor sevdalılarını tribünlere çağırıyorum. Bir tane Boluspor var ve ona sahip çıkıp arkasında durmalıyız"
"GEREKİRSE BİR UCUNDANDA BEN TUTARIM"
Passolig konusunda da açıklamalar yapan Tanju Özcan ifadelerini şu şekilde noktaladı "Passolig noktalarını arttırmaya yönelik çalışmalar yapmaya çalışıyoruz. Passolig doğru bir uygulama değil biliyoruz. Bu uygulama adı altında bir şirketin cebine para dolduruyoruz. Stat güvenliğini sağlamak adına çıkarılan bu uygulamada amaç birilerinin cebine para doldurmak. Aynı zamanda biliyorsunuz bu konu Anayasa Mahkemesine taşındı. Mahkemeden devam kararı çıktı ve maalesef bu uygulamaya dahil olmak zorundayız. Bekleyeceğiz siyasi bir karar çıkmaz ise bu uygulama devam edecek. Şirkete bu eksikliği bildiririz gerekirse bende bir ucundan tutarım merkeze bir nokta daha da koyarız."

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2016, 16:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 4 yıl Önce

günaydın bunu ben bile tahmin ettim ama nedendir bilmiyorum.fetoya yakın diye olabilir ancak başka bir sebep yok.

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124