Stadyum yapımına mera engeli

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Atatürk Stadyumu’nun kaldırılması ve yeni stat yapılması konusunda tek engelin Vali İbrahim Özçimen’in Başkanlığındaki Mera Komisyonu olduğunu söyledi. Rize Stadı’nın...

Stadyum yapımına mera engeli

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Atatürk Stadyumu’nun kaldırılması ve yeni stat yapılması konusunda tek engelin Vali İbrahim Özçimen’in Başkanlığındaki Mera Komisyonu olduğunu söyledi. Rize Stadı’nın bir benzerini Bolu’ya yapacaklarını bildiren Başkan Yılmaz, “Yeni stat için her şey hazır. Tek engel Mera Komisyonu, yani Sayın Vali” dedi.

 

Karaçayır’a sadece stat değil, bir kompleks yapmayı düşündüklerini söyleyen Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Ama şu anda acil bir şekilde yer konusunu çözmemiz lazım. O acil olan konu da mera ile ilgili problem, başka bir problemimiz yok” dedi.

Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü “Şuan da mera komisyonun başında Sayın Valimiz var. Stat yeri Mera Komisyonu’nda mera olarak gözüküyor. Şehir içinde mera olması mümkün değil ama mevzuatta sıkıntı var. İnşallah halledebilirsek, yer burası, proje bu, maliyette bu dedikten sonra Bakanlığa sunacağız” dedi.

Yapılacak yeni stat projesinde Suat Çelen’e çok iş düştüğünü vurgulayan Başkan Yılmaz, “Tabi sporun patronu Suat Müdürümüzdür. Konu spor olunca bizden ne istiyorsa yapmaya hazırız. Şuan da 2 tane görevi oldu. İki görevinden de Bolu adına bir şeyler yapmamız gerekiyor. Bolu’nun spor anlamında merkez haline dönüşmesi lazım. Spor deyinde spor hemen hemen her branşında. Bilhassa kendi branşında Bolu merkez halinde. Ama ben istiyorum ki diğer federasyonlarla da görüşerek, Bolu’da Olimpik spor alanımız içersinde sporun her türlü aktivitesini yapacak gücümüz olduğu için bunu Gençlik Spor İl Müdürlüğümüzün idaresinde bırakıyoruz. Biz sporcu da değiliz, spor müdürü de değiliz, biz yardımcıyız. Kendisinin yanında olduğumuzu ifade ettik. Gençlik Spor İl Müdürlüğü ile görüşürken, sporun her branşında neler yapılabilir bunlarla ilgili de görüş alış verişinde bulunmamız lazım. Karaçayır’da bir stat değil, birden fazla stat projemiz var. Ama şu anda acil yer konusunu çözmemiz lazım o acil olan konu da mera ile ilgili problem var başka bir problemimiz yok” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128