Suat Çelen tarih yazdı!##hb_sdk.gif

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Suat Çelen ile Turgut Çopuroğlu’nun yarıştığı Cimnastik Federasyonu Başkanlığı seçimleri dün Ankara’da yapıldı. 277 delegenin 203’ünün...

Suat Çelen tarih yazdı!##hb_sdk.gif

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Suat Çelen ile Turgut Çopuroğlu’nun yarıştığı Cimnastik Federasyonu Başkanlığı seçimleri dün Ankara’da yapıldı. 277 delegenin 203’ünün oyunu alan Çelen spor tarihinde bir ilke imza atarak ezici bir üstünlükle federasyon başkanı olup, göğsümüzü kabarttı.

 

Bolu’da spor camiasının nefesini tutup beklediği Cimnastik Federasyonu 3.Olağan Genel Kurulu dün saat 09.00’da Ankara Crown Plaza Hotel’de gerçekleşti. Salon girişi için delege kayıtları saat 09.00’da başladı. Çoğunluğun sağlanması üzerine kongre ilk günde tamamlandı. Yaklaşık 1,5 ay önce başkanlık için adaylığını açıklayan Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürü Suat Çelen’in beklenildiği gibi rahat bir şekilde koltuğa oturdu. Çelen’in 2 görevi aynı anda yürüteceği öğrenilirken, Bolu spor camiası olayın sevincini yaşamaya devam ediyor.

Çelen, Çopuroğlu’nu 3’e katladı

Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürü Suat Çelen, dün yapılan Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanlık seçiminde tek rakibi olan M.Turgut Çopuroğlu’yla yarıştı. Kongre akreditasyonların ardından, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Daha sonra Genel Kurul Başkanlık Divanının oluşumu, gündemin okunması, oylanması işlemleri sırasıyla gerçekleşti. Ardından Gençlik Hizmetleri ve Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan bir konuşma yaptı. Baykan’ın konuşmasını değişiklik teklifleri oylanarak kabul edildi. Yönetim Kurulu Faaliyet Raporunun okunması, görüşülmesi ve ibrasının ardından, Denetim Kurulu raporu okundu ve ibra edildi. Federasyona Taşınır Taşınmaz mal alım-satım, Uluslararası Federasyonlara karşı mali taahhütlerde bulunmak için Yönetim Kurulu’na yetki verilmesiyle birlikte, Federasyonun 2013-2014 yılları Tahmini Bütçesi ile Faaliyet Programı oylandı ve gerektiğinde Bütçe Harcama Kalemleri arasında değişiklik yapma konusunda Yönetim Kuruluna yetki verildi. Son olarak gerektiğinde şirket kurmak, iktisadi işletme kurmak, kurulmuş veya kurulacak şirketlere ortak olmak hususunda Yönetim Kurulu’na yetki verildi. Oy pusulaları oluşturuldu ve Başkan adaylarının Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulları asil ve yedek üye listelerinin Divan’a teslim edildi. Çelen ve Çopuroğlu’nun konuşmalarından sonra yapılan seçimde Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Suat Çelen rakibini adeta 3’e katlayarak salondan 3.Olağan Genel Kurul sonrası başkan olarak çıktı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128