banner120

Süeda, Hocasının yolunda

Halil Nom Orta Okulu 7.Sınıf öğrencisi Süeda Çimen, Kayaklı Koşu yarışmalarında hocası Kelime Çetinkaya olma yolunda hızla ilerliyor.   Kendisine hocası Kelime Çetinkaya’yı örnek aldığını...

Süeda, Hocasının yolunda

Halil Nom Orta Okulu 7.Sınıf öğrencisi Süeda Çimen, Kayaklı Koşu yarışmalarında hocası Kelime Çetinkaya olma yolunda hızla ilerliyor.

 

Kendisine hocası Kelime Çetinkaya’yı örnek aldığını söyleyen Süeda Çimen, “Kelime Çetinkaya olmak kolay değil, ben hocam gibi dünya çapında bir kayakçı olacağım” dedi. Bilindiği gibi Kelime Çetinkaya, 3 olimpiyata da katılmış, 4. olimpiyata da katılmaya hak kazanan ve hazırlanan bir kayakçı. Kelime Çetinkaya, geçtiğimiz Londra Olimpiyatları’nda meşale taşımış ve dünyada fark yaratanlar listesinde 300 ünlüden biri seçilmişti.

Kelime Çetinkaya, defalarca Balkan Şampiyonu olmuş, Dünya kupasının İtalya ayağında 1.lik ve kendi branşında 15 yıldan bu yana Türkiye Şampiyonluğunu kaptırmayan başarılı sporcularımızın içerisinde yer alıyor. Halil Nom Orta Okulu öğrencisi Süeda Çimen, Arkut Dağı’nda yapılan yarışlarda Türkiye 2.si, geçtiğimiz hafta Ağrı’da yapılan federasyon 1.etap yarışlarında da 39 öğrenci arasında Türkiye 3.sü olarak madalya almaya hak kazanmıştı. Süeda Çimen, Mart ayında Türkiye genelindeki yarışlara hazırlanarak, amacının Milli takıma seçilmek olduğunu söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124