Sultanlar final biletini son maça bıraktı

Yarı Final mücadelelerine Güç Koleji galibiyeti ile başlayan Bolu Belediyespor ikinci maçında grubun güçlü ekiplerinden Beşiktaş ile karşı karşıya geldi. Karşılaşmaya iyi başlayan ve setlerde başa baş mücadele etmesine rağmen karşılaşmadan 3-1 mağlup ayrıldı. Sultanlar final şansını Balıkesir Büyükşehir Belediyespor ile oynayacağı son karşılaşmaya bıraktı.

 Sultanlar final biletini son maça bıraktı

Haber: Volkan YILMAZ

Normal sezonu 4.sırada tamamlayan ve play-off mücadelelerine katılan Bolu Belediyespor bayan voleybol takımı yarı final mücadelelerin ilk karşılaşmasında normal sezonda iki defa devirdiği Güç Koleji ile karşı karşıya geldi ve sürprize izin vermeyen Sultanlar karşılaşmayı 3-1 kazanarak yarı finallere merhaba dedi. Yarı finallerde ikinci karşılaşmasına çıkan Bolu Belediyespor bayan voleybol takımı grubun güçlü ekiplerinden ve ilk maçını galibiyetle kapatan bir diğer takım olan Beşiktaş bayan voleybol takımı ile karşı karşıya geldi. Mücadeleye iyi başlayan temsilcimiz Bolu Belediyespor bayan voleybol takımı setlerde rakibi ile başa baş mücadele etmesine sahadan 3-1 mağlup ayrılan taraf oldu. İki de iki yapan Beşiktaş finale çıkmayı büyük ölçüde garantilerken, Bolu Belediyespor bayan voleybol takımı final için son maçında Balıkesir Büyükşehir Belediyespor ile karşı karşıya gelecek.

1.SET:

Sete iyi başlayan Bolu Belediyespor ilk dakikalarda arka arkaya bulduğu sayılarla 4-1 öne geçti. Üstünlüğünü kaybetmeyen Sultanlar ilk teknik molaya 8-4 önde girmeyi başardı. Moladan sonra toparlanan Beşiktaş bayan voleybol takımı 12-12 eşitliği yakaladı. Eşitlikten sonra tekrar üstünlüğü ele geçiren Sultanlar ikinci teknik molaya da 16-12 önde girdi. İkinci teknik moladan sonra tekrar Beşiktaş bayan voleybol takımı oyunda üstünlüğü sağladı ve 7-1'lik bir seri yakalayarak sette ilk defa öne geçmeyi başardı(19-17). Setin sonlarına doğru başa baş bir mücadele ortaya çıkarken, 23-23'lük eşitlik oluştu. Karşılıklı sayıların olduğu ve 27'ye uzayan seti arka arkaya son iki sayıyı alan Beşiktaş bayan voleybol takımı kazandı ve maçta skoru 1-0'a getirdi.

2.SET:

Bu sete etkili başlayan Beşiktaş bayan voleybol takımı oldu ve ilk teknik molaya girilirken 8-2'lik bir üstünlük sağladı. Moladan sonra da üstünlüğünü korumaya devam eden siyah-beyazlılar ikinci teknik molaya da 16-8 önde girmeyi başardı. Setin sonlarına doğru skorboardda 21-14 Beşiktaş üstünlüğü görülürken, birden bire kendine gelen ve arka arkaya sayılar almaya başlayan Bolu Belediyespor bayan voleybol takımı 8-1'lik bir seri yakalayarak durumu eşitlemeyi başardı(22-22). Eşitliği yakalamakla kalmayan Bolunun Sultanları setin son sayılarını da alarak 25-23 setten galip ayrıldı ve maçta skoru 1-1'e getirdi.

3.SET:

Bu sette de yine Beşiktaş bayan voleybol takımı etkili başladı ve 6-0'lık bir skor elde etti. Bu sonuçtan sonra sayılar almaya başlayan Sultanlar ilk teknik molaya 8-5 geride girdi. Moladan sonra tekrar farkı arttırmaya başlayan Beşiktaş bayan voleybol takımı ikinci teknik molaya 9 sayı farkla önde giren taraf oldu(16-7). Moladan sonra farkı 11 sayıya kadar çıkaran Beşiktaş bayan voleybol takımı setin sonlarına rahat bir şekilde girdi(21-10). Setin sonlarına doğru 5 sayı bulan Bolu Belediyespor bu sette de 25-15 mağlup oldu ve Beşiktaş bayan voleybol takımı skoru 2-1 yaptı.

4.SET:

Bu set başa baş bir mücadele ile başladı(6-5). İlk teknik molaya girilirken skorboardda 8-5 Beşiktaş bayan voleybol takımının üstünlüğü görülüyordu. Moladan sonra tekrar oyuna ortak olmak isteyen Sultanlar skoru eşitlemeyi başardı(11-11). Ark arkaya sayılar bulan Beşiktaş ikinci teknik molaya da üç sayı farkla önde girdi(16-13). Aradaki üç  sayılık farkı bir türlü kapatamayan Sultanlar setin sonlarına geride girdi(23-20). Bu andan itibaren bir sayı alan Bolu Belediyespor bayan voleybol takımı karşısında 2 sayı daha bulan Beşiktaş bayan voleybol takımı bu seti de 25-21 kazanarak sahadan 3-1 galip ayrılan taraf oldu. Bu skorla Beşiktaş bayan voleybol takımı ikide iki yaparak gruptan çıkmayı büyük ölçüde garantilerken, Bolunun Sultanları gruptan çıkma şansını son maçına bıraktı.

 

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2016, 09:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128