Sultanlar galibiyetle başladı

Bursa ilinde düzenlenen Bayanlar Voleybol 2. Lig yarı final maçlarında mücadele eden Bolu Belediyespor ilk karşılaşmasında normal sezonda da aynı grupta yer aldığı Güç Koleji ile karşı karşıya geldi. Karşılaşma boyunca üstün bir oyun sergileyen Sultanlar sahadan 3-1 galip ayrılarak yarı finale çok iyi bir başlangıç yaptı.

 Sultanlar galibiyetle başladı

Haber: Volkan YILMAZ

Türkiye Voleybol Federasyonu Bayanlar 2.ligi B grubunda mücadele eden ve normal sezonu 4.sırada tamamlayarak play-off'a katılan Sultanların yarı finallerdeki ilk rakibi aynı normal sezonda aynı grupta mücadele ettiği sezonu lider olarak tamamlayan Güç koleji oldu. Normal sezonda oynanan iki karşılaşmadan da 3-2 galip ayrılan Sultanlar bu mücadeleye de galibiyet parolası ile çıktı ve sürprize izin vermeden sahadan 3-1 galip ayrılarak yarı finallere iyi bir başlangıç yaptı.

 

1.SET

Yarı final mücadelelerine iyi başlamak isteyen Sultanlar setin ilk dakikalarından itibaren etkili bir oyun sergilerken setin başında 4-1'lik bir üstünlük yakaladı. Rakibi karşısında üstün oyununu sürdüren Bolu Belediyespor ilk teknik molaya 8-3 önde girdi. Teknik moladan sonra farkı iyiden iyiye arttıran Bolu Belediyespor ikinci teknik molaya tam 12 sayı önde girdi(16-4). İkinci teknik moladan sonra da üstünlüğünü koruyan Bolunun Sultanları seti 25-11 gibi farklı bir skorla kazanarak maçta durumu 1-0'a getirdi.

2.SET

2.sete de etkili başlayan Sultanlar hızlı bir şekilde ilk sette olduğu 4-1'lik üstünlüğü yakaladı ve rakibini mola almaya zorladı. Mola sonrasında arka arkaya sayılar almaya başlayan Güç Koleji ilk teknik molaya 8-7 önde girmeyi başardı. Teknik moladan sonra farkı arttırmak isteyen Güç Koleji karşısında Bolu Belediyespor'un hataları da eklenince Güç Koleji zorlanmadı ve ikinci teknik molaya girilirken farkı 5 sayıya kadar çıkardı(16-11). İkinci teknik molanın ardından Güç Koleji etkili oyununu sürdürerek Bolu Belediyespor'a farkı kapatma şansı tanımadı ve seti 25-18 kazanarak skoru 1-1 yaptı.

3.SET

Sete iki takımda etkili başlarken ilk dakikalar karşılıklı sayılarla geçildi(5-4). Karşılıklı sayıların kazanıldığı ilk dakikalarda Bolunun Sultanları bir farkla ilk teknik molaya önde girdi. Moladan sonra toparlanan ve rakibine üstünlüğünü hissettiren Bolu Belediyespor ikinci teknik molaya girilirken 16-11'lik üstünlüğü yakaladı. İkinci teknik moladan sonra Güç Koleji toparlanarak arka arkaya sayılar bulmaya başladı ve bir anda durumu 18-17'ye getirerek sette ilk defa öne geçti. Setin sonlarına doğru iki takımda etkili oynarken 23-23 eşitlik oluştu. Eşitlikten sonra arka arkaya iki sayı birden alan Bolunun Sultanları seti 25-23 önde kapatmayı başardı ve maçta tekrar üstün duruma geçti.

4.SET

Son sete de etkili başlayan Bolu Belediyespor setin başlarında zorlansa da ilk teknik molaya 8-5 önde girdi. Moladan sonra farkı arttırmaya başlayan Sultanlar bir anda durumu 14-6'ya getirdi. Sayılarına devam eden ve rakibinin hatalarını iyi değerlendiren Sultanlar ikinci teknik molaya 9 sayı farkla önde girmeyi başardı(16-7). Mola sonrasında da farklı şekilde geriye düşerek demorilize olmuş rakibi karşısında fazla zorlanmayan Bolu Belediyespor seti 25-12 kazanarak sahadan 3-1 galip ayrıldı. Yarı final mücadelelerinin ilk karşılaşmasına galibiyetle başlayan Sultanlar ikinci karşılaşmasında ilk maçında Balıkesir Büyükşehir Belediyespor'u 3-0'la geçen Beşiktaş ile karşı karşıya gelecek. 

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2016, 15:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128