Sultanlar yine 1.ligin kapısından döndü

Play-off yarı finallerde mücadele eden Bolu Belediyespor grubun son maçında Balıkesir Büyükşehir Belediyespor ile karşı karşıya geldi. Son maçı kazananın gruptan çıkarak finallere katılacağı mücadeleyi Balıkesir Büyükşehir Belediyespor 3-1 kazanarak finale adını yazdırdı.

 Sultanlar yine 1.ligin kapısından döndü

Haber: Volkan YILMAZ

Normal sezonu 4.sırada tamamlayarak play-off oynamaya hak kazanan Bolu Belediyespor bayan voleybol takımı yarı final mücadelelerinde grubun son maçında Balıkesir Büyükşehir Belediyespor ile karşı karşıya geldi. Geride kalan iki karşılaşmada bir galibiyet, bir mağlubiyet alan Bolunun Sultanları bu karşılaşmaya galibiyet parolası ile çıktı. Bu karşılaşmayı kazandığı takdirde finale yükselecek olan Sultanlar karşılaşmaya iyi başlamasına rağmen ilk sette rakibine boyun eğdi. İkinci sette daha etkili oynayan Bolu Belediyespor bayan voleybol takımı bu seti kazanarak durumu eşitledi. Üçüncü sette tekrar üstünlüğü ele geçiren Balıkesir temsilcisi bu seti 25-22 kazanarak maçta tekrar öne geçmeyi başardı. 4.set nefesleri keserken sete iyi başlayan temsilcimiz setin sonlarına doğru üstünlüğü rakibine kaptırdı ve 5 sayı farkla geriden gelerek seti 25-23 kazanan Balıkesir Büyükşehir Belediyespor maçtan 3-1 galip ayrılarak finale adını yazdırdı.

1.SET:

Set karşılıklı sayılar ile başlarken ilk teknik molaya Bolu Belediyespor bayan voleybol takımı 8-7 önde girmeyi başardı. Moladan sonra üstünlüğü ele geçiren Balıkesir Büyükşehir Belediyespor bayan voleybol takımı arka arkaya bulduğu sayılarla öne geçerek ikinci teknik molaya 16-12 önde giren taraf oldu. Moladan sonra Bolu Belediyespor bayan voleybol takımının hatalarını da iyi değerlendiren Balıkesir Büyükşehir Belediyespor bayan voleybol takımı seti 25-18 kazanarak skoru 1-0'a getirdi.

2.SET:

 Bu sette ilk sette olduğu gibi karşılıklı sayılarla başladı ve ilk teknik molaya yine Bolu Belediyespor bayan voleybol takımı 8-6 önde giren taraf oldu. Moladan sonra üstünlüğü kaybetmeyen Sultanlar ikinci teknik molaya 16-12 önde girdi. İkinci teknik molanın ardından Balıkesir Büyükşehir Belediyespor bayan voleybol takımı farkı kapatıp eşitliği yakaladı(16-16). Tekrar kendine gelen Bolu Belediyespor bayan voleybol takımı arka arkaya sayılar bularak seti 25-20 kazandı ve maçta eşitliği sağladı(1-1).

3.SET:

Bu sete Sultanlar iyi başladı ve 3-0 öne geçti. Bu skordan sonra Balıkesir Büyükşehir Belediyespor arka arkaya sayılar buldu ve bir anda öne geçti(4-3). Üstünlüğü bırakmayan Balıkesir Büyükşehir Belediyespor bayan voleybol takımı ilk teknik molaya 8-5 önde girdi. Moladan sonrada üstünlüğünü koruyan Balıkesir Büyükşehir Belediyespor bayan voleybol takımı ikinci teknik molaya da 16-12 önde giren taraf oldu. Moladan sonra sayı bulmaya başlayan Sultanlar aradaki farkı kapatmak istese de oyun üstünlüğünü bırakmayan ve seti 25-22 kazanan Balıkesir Büyükşehir Belediyespor bayan voleybol takımı skoru 2-1 yaptı.

4.SET:

Sete Bolunun Sultanları etkili başladı ve ilk teknik molaya 8-4 önde girdi. Moladan sonra da etkili oyununu sürdüren Bolu Belediyespor bayan voleybol takımı ikinci teknik molaya girerken 16-10 önde olan taraf oldu. Moladan sonra olanlar oldu ve Balıkesir Büyükşehir Belediyespor bayan voleybol takımı sete ortak olmayı başardı. Son anları nefes kesen seti 5 sayı farkla geriden gelen ve seti 25-23 kazanan Balıkesir Büyükşehir Belediyespor bayan voleybol takımı sahadan 3-1 galip ayrılarak karşılaşmayı 3-1 kazandı ve Beşiktaş bayan voleybol takımından sonra finale adını yazdıran bir diğer takım oldu.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2016, 16:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128