Süper Lige Göz Kırptık (ANALİZ)

Yeni Teknik adam, yeni oyuncular ve omurgası değişmeden değişen Boluspor haklı galibiyet aldı. Üstün oynadığımız maçı kaybetmiş olsaydık bile, oynanan güzel futbol herkesin hafızasında kalacaktı. Futbolun gereklerini...

Süper Lige Göz Kırptık (ANALİZ)

Yeni Teknik adam, yeni oyuncular ve omurgası değişmeden değişen Boluspor haklı galibiyet aldı. Üstün oynadığımız maçı kaybetmiş olsaydık bile, oynanan güzel futbol herkesin hafızasında kalacaktı. Futbolun gereklerini yerine getirmeye çalışan futbolcularımız sahada ayak basmadık yer bırakmadılar. Defansta ne yaptığını bilen, yeri geldiğinde etten duvar olan, orta alanda özellikle Alp’in yardımı, Emre’nin insanüstü mücadelesi, ilerde Veysel’in indirdiği toplarla buluşan ve ayaklarına oldukça hakim Omar’ın katkı sağlayacak olmasına karşılık Ferhat’ın durgunluğuna rağmen galibiyet soğuk havada içimizi ısıttı.

Kışın yeni geldiği Bolu’da, kışımızı yaza çeviren başta yönetim olmak üzere, futbolcu kardeşlerimize, teknik heyete ve aslan yürekli taraftarımıza sonsuz teşekkürler.

Geç başlayan lig ile kısa süren aradan sonra Gençlerbirliği’yle karşılaşmamız bizi geçmişe götürdü. Boluspor’un başında ilk maçına çıkan Özcan Hocanın galibiyetle tanışması umarım devamlı olur. Aslında Özcan Hocanın hatalarıyla gidip gelen çok önemli maça takımı iyi motive ettiği ortaya çıktı. Böylesi önemli ve büyük takımlara karşı, alt ligdeki takımların daha fazla motive olduğunu spor yapanlar bilir.

Boluspor son Rize maçıyla başlayan göze hoş gelecek futbol oynamaya başladı. Sert, buzlu zemine karşılık 8-10 pas yapmaları ve oyunda yön değiştirmeleri çok önemli. Süper Lig takımına karşılık beklenenden fazla gol pozisyonu bulmamız, dişe diş mücadele etmemiz gelecek adına umut verdi.

Çok iyi giden, istediğimizi yaptığımız, rakibe istediğimizi yaptırdığımız karşılaşmada Özcan hocanın iki önemli hatasını yazmadan geçemeyeceğim. Birincisi, 2 idmanla maça çıkan Omar’ı 60. dakikada oyundan alması gerekirdi. Oyundan almadığı gibi ilk sakatlandığında tekrar oyuna dahil etmemeliydi. Umarım Omar’ın önemli sakatlığı yoktur. İkinci hatası Alp değişikliğince yanlış seçim yapmasıydı. Kısa zamanda görev yapan Özcan Hocanın ciddi bir müsabakada takımı görmüş olması kendisi için çok büyük avantaj. Elindeki futbolcuların kalitelerini çıplak gözle daha net gördü. Özcan hoca gibi bütün Bolu buna şahit oldu. Elimizde oldukça kaliteli takım var. Malzeme ortada, helvayı yapacağına inanıyorum.

Kalede Atacan önünde oynayanların az hatasıyla kendine daha fazla güven duyuyor. Az hata, elle oyuna çabuk sokma ve hep oyunda kalmasıyla galibiyette emeği oldu. Fatih Gül, sahanın enlerindendi. Önünde oynayan Alp’de yardım edince, Bolu’da geçen yıllarda bu kanatta neden oynatılmadı, boşa geçen yıllarımız diye düşünüyor insan. Orhan Ak, tecrübesi ve kalitesi ortada. Attığı gollerle galibiyette başrol oynadı. Arkasında genç hakan oldukça daha iyi olacağını ve sakatlanmadan sezonu kapatacağını düşünüyorum. Veli ve Cemil için tek kelime, teşekkürler…

Orta alanda, Onur Bektaş çok çalışmasına karşılık, yetenekleri ortada. Mücadelesi çok iyiydi. Emre, çok koştu, bitmek bilmeyen nefesiyle sonuna kadar ayakta kaldı. Defansa yardım etti, iyi niyetli oluşu memnuniyet verdi. Alp, sağ kanatta gençliğinde verdiği enerjiyle çıkana kadar mücadeleyi bırakmadı. Defansa yardım edince de, Fatih istediklerini yapma şansını yakaladı.

Omar, ayağının tozuyla maça çıktı desem yanlış olmaz. Ayaklarına, bileklerine hakim ve toplu topsuz patlaması mükemmel. Son vuruşa çalışıp, takım arkadaşlarıyla kaynaşması için zamana ihtiyacı var. Transferi olum ve doğru yapılmış. Veysel, Koca kaptan yaşının üstünde performans yansıttı. Çok koştu, kazanmak için inanılmaz işler yaptı. Beyefendiliği, sadece futbolu düşünmesiyle tam bir profesyonel görüntüsü çiziyor. Ferhat, gol atarak kötü oyununu kurtardı. Bizim Ferhat’ımız bu değil. Kendine geldikten sonra Boluspor’u kimsenin tutma imkanı olmayacaktır. Teşekkürler futbolcu kardeşlerime…

En büyük alkışı her zamanki gibi aslan yürekli taraftarlarımız hak ediyor. Soğuk, kar kış demeden stada gelerek Boluspor’u alkışlamak için ücret verenleri kutluyorum. Sizleri seviyorum ve sizlerle çok büyük başarılara imza atmaya hazırım. İyiki varsınız, teşekkürler 12. adamlarımız.

Ligde de başarılı olmak adına motive olacağımızdan şüphem yoktur. Süper Lige giden yolda Boluspor’umuza başarılar diliyorum.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128