Süper ligin Ayak Sesleri (ANALİZ)

Boluspor Ziraat Türkiye Kupasında harikalar yaratmaya devam ediyor. Geçtiğimiz senelerde olmadık takımlara elendiğimizde saç-baş yolduran Boluspor, üst seviyedeki takıları yenerek yüzümüzü güldürüyor. Bir...

Süper ligin Ayak Sesleri (ANALİZ)

Boluspor Ziraat Türkiye Kupasında harikalar yaratmaya devam ediyor. Geçtiğimiz senelerde olmadık takımlara elendiğimizde saç-baş yolduran Boluspor, üst seviyedeki takıları yenerek yüzümüzü güldürüyor.

Bir futbolcusunun 5-6 Boluspor eden Beşiktaş’ın top oynayacak, pozisyon yaratacak alan bulamamasında en büyük katkı verilen taktik ve onu harfiyen yerine getiren futbolcularındır.

Bank Asya liginde istediğimiz yerde olmamanın verdiği psikolojik baskıya rağmen, futbolcularımızın iyi motive olmaları halinde çok büyük işler başaracağını ortaya koydular. Kalitelerini tescilleyen futbolcularımızın Bank Asya Liginde başarısızlığının ana gerekçesinin motivasyon bozukluğu olduğunu düşünüyorum.

Bolu Atatürk Stadında oynan futbol gösterdi ki, büyük diye anılan, flaş transferlerde yüksek rakam ödeyen takımlarla çok fazla fakımız yokmuş.

Boluspor karşılaşmaya çıkarken, Erciyes karşısında deplasmanda kazanan takımdan önemli mevkilerde değişiklik yaparak sahaya çıktık. Kalede Atacan’ın yerine Eser, Aydın’ın yerine Vedat, Gomis’in yerine Kenan’la sahaya çıktık. Bu arada Kaptan olarak Veysel’in tercih edilmesi önemli ve iyi bir hamle olduğu ortadaydı. Başarılı futbolcumuzun oyunda kaldığı süre içinde eski günlerini aratmaması takım arkadaşlarına da güç verdi.

Teknik Direktör Bahri Kaya’nın yapmış olduğu değişiklikler takımın başarısında önemli rol oynadı. Bahri Hoca yaptığı oyuncu değişikliklerinde de başarılı oldu ama Vedat’ın maç eksikliği, son dakikalarda ayağına giren krampla belgelenmiş oldu. Bu oyun yapısıyla, inanmakla motivasyonu üst seviyeye çıkan futbolcularımızı bundan sonra idare etmek daha kolay olabilir. Bunun aksi bir durumda da çöküş olmamasını istiyorsak, bu günden başlayarak sağlam adımlar atmalıyız.

Alınan bu sonucun Süper ligin ayak sesleri olduğunu duyar gibiyim. Böylesi bir şans, böylesi bir sonuçla gelen motive her takıma nasip olmaz. Bunun bilincinde olmalı ve çalışmalarımızı ona göre yapmalıyız.

Dün Beşiktaş maçını izlerken esli şanlı günlerimizi görür gibiydim. O zamanın 3 büyüklerinin korkulu rüyası Boluspor yine sahalara dönmüştü. Bu güzellikte emeği geçen herkesi kutluyorum.

Kalede Eser, maç eksikliğine rağmen sakatlanana kadar sıfır hatayla oynadı diyebilirim. Kaleyi devralan Atacan ikinci yarıda direklerden dönen toplarla şanslı günündeydi.

Cemil, 3’lü defansın sağ kanadında önünde oynayan Alp’in bitmez bilmeyen enerjisiyle birlikte Veli’ye de oyun içinde yardımcı oldu.

Veli, güçlü fiziği ve inanılmaz savaşçı ruhuyla maçı hatasız bitirenlerden oldu.

Orhan, 3’lünün sol kanadında elinden geleni yaptı.

Onur, inanılmaz bir mücadele örneği veriyor. Yeteneklerini zorlamaya, en iyisini yapmaya çalışıyor.

Alp, genç, güçlü ve gelecek vaat ediyor. Son nefesine kadar mücadele etti, tebrikler.

Vedat, maç eksikliği ve takım arkadaşlarıyla uyum sorununu zamanla yaşadı. Yetenekleri ölçüsünde en iyisini yapmak için çırpındı.

Ferhat, oynadığı zaman takım kazanıyor. Oyundan düştüğünde çekilmez oluyor. Beşiktaş maçında pozisyonların adamı oldu, yılmadı, oyundan düşmedi ve iyi niyetinin karşılığını şık golle aldı. İyi olması halinde iyi oyununu sürdürmesi halinde transferin odak noktası olabilir. Transferi hem kendine hemde Boluspor’a rahat nefes aldırabilir. Kalan 8 haftada inanılmazları başarmalı, başarılarını en yukarıya çıkarmalıdır.

Veysel, kaptan olarak çıktığı maçta oyunu istediği gibi yönlendirme şansı buldu. Eski günlerini aratmayan kaptanı tebrik ediyorum.

Kenan, bütün pozisyonların başlangıcı oldu. Attığımız golde emeği büyüktü.

Taraftarımız, şanlı büyük taraftarımız… Kırmızı-beyazlı taraflarımız Çarşıyı pazara döndürdü.

Beşiktaş maçını unutup Tavşanlı maçına hazırlanmalıyız. Başarı elinizin altında, başarılar sizlerle olsun.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128