Tabak “23 Şubat’ta aday değilim”

Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Başkanlığını sürdüren Dursun Tabak 23 Şubat Perşembe günü gerçekleşecek olan Dernek kongresinde tekrar aday olmayacağını belirtti. 5 yıldır en iyi şekilde görevini...

Tabak “23 Şubat’ta aday değilim”

Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Başkanlığını sürdüren Dursun Tabak 23 Şubat Perşembe günü gerçekleşecek olan Dernek kongresinde tekrar aday olmayacağını belirtti. 5 yıldır en iyi şekilde görevini sürdürdüğünü belirten Tabak “Kendi işlerime ağırlık vereceğim. Bundan dolayı aday olmayacağım” dedi. 

 

Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Başkanlığını sürdüren Dursun Tabak, 23 Şubat Perşembe günü yapılacak olan başkanlık seçiminde aday olmayacak. Bolu’da görev yapan hakemlerimizin çoğunluğu üniversite öğrencisi diyen başkan Tabak “Bu göreve 2007 yılında getirildim. Bolu’da görev yapan hakemlerimizin çoğunluğu üniversite öğrencisi. Bir hakem kolay yetişmiyor. Klasmana çıkan hakemlerimiz öğrenci olduğu için okul bitince ilimizden ayrılıyor ve klasman hakem görevini de gittiği ilinde sürdürmeye devam ediyor” dedi.

“İŞLERİME AĞIRLIK VERECEĞİM”

Bolu’lu olarak Hakem kurslarına katılanların çok nadir olduğunu, Üniversite’de okuyan öğrencilerin daha ağırlıklı. Boluluların Hakem kurslarına teşvik etmediğini söyleyen Tabak “İlimiz Futbol Hakemi olarak 50’ye yakın hakem bulunmakta. 15- 20 civarında da Gözlemci bulunmakta. İlimizde Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemciler Derneği Başkanı olarak 4,5 yıldır görev yapmaktayım. Benim kadar uzun süre Dernek Başkanlığını yapan olmamıştır sanırım. Benden önce 9 ay da bir dernek başkanı değişmekteydi. Yönetimden ayrılmamım sebebi işlerime ağırlık vermemdir. 23 Şubat’a bir hafta var bu süre içersinde daha çok şeyler değişir. Hazırlanan arkadaşların olduğunu duyuyorum. Beklenmedik olaylar gelişebilir. O gün kararımda da değişiklik olur mu bilemem. Yapılacak olan seçimle kazananı da tebrik ederiz” dedi.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128