Takım Olamamak

Güngören, Giresun, Sakarya, Akhisar, Antep Belediye, 5 maç 8 puan. Üçü içerde ikisi dışarıda oynanmış, alınan 8 puanın 7 sini rakibimiz olmayan takımlardan almışız. Gelmişiz bizim rakip gördüğümüz...

Takım Olamamak

Güngören, Giresun, Sakarya, Akhisar, Antep Belediye, 5 maç 8 puan. Üçü içerde ikisi dışarıda oynanmış, alınan 8 puanın 7 sini rakibimiz olmayan takımlardan almışız.

Gelmişiz bizim rakip gördüğümüz Akhisar’dan 1 puan, Antep’ten puan alamamışız.

Velhasıl, ikinci yarının başlangıcıyla oynadığımız rakipler bu ligde umutlarını yitirmiş, PAF takımları oyuncularıyla sahaya çıkıp ligin bitimini bekleyen takımlardı. Bu takımlardan toplam 7 puan aldık.

Bu 3 karşılaşmadan sonra, artık kendi dengimiz (gerçek rakiplerle) olan takımlarla oynamaya başladık. Sonuçta 2 karşılaşmada alınan 1 puandır.

Geçtiğimiz haftalarda kendi sahasında Giresun’la 0–0, deplasmanda Güngören’e 2-0 mağlup olan bir takıma kendi evimizde 3 puanı hediye ettik.

Takımlar sahalarında puan kaybedebilirler, şanssız günlerinde olabilirler fakat hayatım boyunca Antep maçındaki gibi bir oyun tarzıyla hiç karşılaşmadım. Kenan’ı kanat oyuncusu diye almışsın, orta sahada oynatıyorsun! Akhisar maçında, Atacan dışında herkesin kötü oynadığı ortadayken faturayı Caner’e kesip ilk 11 e almıyorsun, orta sahası olmayan 11 ile sahaya çıkıyorsun.

Veli ve Cemil’in uzun toplarıyla sonuca gitmeye kalkıyorsun! Hatta 75. dakikadan sonra Atacan’ı bile bu oyun sistemine uyduruyorsun.

Özcan Hocaya soruyorum; Antep maçında oynattığınız oyun kurgusunun futbol literatüründeki adı nedir? Bu değişik kurgu sizin yeni icadınız mı? Sakarya maçı sonrası herkesin methiyeler döşendiği ortamda, ben aman dikkat diye bir yazı kaleme almıştım. Dikkat edilecek hususların gerekçelerini de sıralamıştım.

Genç Hakan’ı tercih etmeyip Orhan’ı oynatmakta, kanatları kullanamadığınız sürece Veysel Cihan’da ısrar etmenizde, Veysel’in etkisiz hale geleceğinden katkısı olmayacağını yazmıştım. Bu karşılaşmada gördüm ki, bu gerçeklerden haberinizin olmadığı kanısına vardım.

Tırcı Aydın’ı maç başını hak etsin diye son 5-6 dakikada oyuna almaya devam etmenize, sağ bekte iyi oyun oynadığına inandığım Fatih Gül’ü 18 kişilik kadronun dışına atmanıza, Alp gibi sağ kanadı iyi kullanan bir oyuncuyu savunmaya çekmenize anlam veremedim.

Omar Wade’ye oyunda kaldığı süre içinde top atmayan oyuncularınızı uyarmamana şaşırdım.

Boluspor için lig Akhisar maçıyla başlamıştır. Gerçek gücümüzü ve yüzümüzü bu maçla birlikte görecektik ve görmeye de başladık.

Öncelikle şunu kafamıza sokmalıyız, 6 aylık 3 tane yavrumuz var! Kenan, Omar Wade ve Gomis. Unutulmamalı ki, 6 ayda çocuk dahi olmuyor. Olaki doğmuş olsa bile prematüre doğuyor. Küvez içinde büyümesini, 9 ay 10 günlük olması bekleniyor. Bu doğanın kanunudur. Bizde onları Mayıs ayına kadar bekleyeceğiz ve hiçbir şey anlamadan sezonu kapatacağız.

4 yıldır akıllanmayanlar hala aynı yanlışları yaparak hatalarına devam ediyorlar. Sizi hata yapmamanız için uyaranları kötü, yaptığınız yanlışları doğru gibi gösterenleri bağrınıza bastıkça, bizler istemeyerek de olsa “haklı ama kötü” onlar ise, “iyi ama haksız” olacaklardır. Zaman her şeyin ilacı olduğu gibi bizim gibi doğruyu söyleyenleri de haklı çıkarmaktadır.

Bakın şimdi size bir uyarıda daha bulunacağım, eğer 2 maç daha kaybedersek takımda ne Orhan Ak, ne Emre Toraman, ne Aydın ne de Veysel Cihan kalır. Benden hatırlatması…

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128