Tanju Özcan’dan Gençlik ve Spor Bakanına soru önergesi

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ndeki idari ve teknik konularda yaşanan sıkıntılar ile ilgili Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Akif Çağatay Kılıç tarafından cevaplandırılmak üzere soru önergesi verdi.

 Tanju Özcan’dan Gençlik ve Spor Bakanına soru önergesi

Haber: Spor Merkezi

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan’ın Meclis Başkanlığı’na verdiği soru önergesinde şu ifadeler yer aldı; “Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nde idari ve teknik konularda yaşanan sıkıntılar gerek kurum içerisinde gerekse de kamuoyu tarafından yakından takip edilmektedir. Bu bağlamda;

1-Gerede stadının tribün inşaatının 2010 yılında tamamlanmasına rağmen tesisin kesin kabulü yapılmış mıdır? Yapılmamış ise kesin kabulün yapılmamasının sebepleri nelerdir? Kesin kabulün yapılmamasından dolayı tesisteki teknik hataların tespiti noktasında ki raporlarda eksiklik yaşanmakta mıdır?

2- Cimnastik salonunun onarımı aşamasında, imalat hatalarından kaynaklı çatı akması, merdiven mermerlerinin kırık olması ayrıca Karaçayır Atletizm sahasının tribününün akması gibi teknik hatalar olmasına rağmen kesin kabulün yapıldığına yönelik iddialar konusunda Bakanlığınız bünyesinde bir inceleme yapmayı düşünüyor musunuz?

3-Gerede Arkut dağında inşaatı tamamlanan kayak evinin geçici kabulü aşamasında herhangi bir eksiklik tespit edilip tutanak altına alınmış mıdır? Alınmış ise bu eksiklikler nelerdir?

4-Karaçayır yüzme havuzunda İl Müdürlüğünüz bünyesinde görevli herhangi bir personel hakkında disiplin soruşturması açılmış mıdır? Açılan bir soruşturma var ise soruşturmanın açılma tarihi ve sonucu nedir?

5-Müdürlüğünüz de görevli bazı personellerin gerek siyasi gerekse de sendikal nüfuzlarını kullanarak diğer personel üzerinde baskı kurmaya yönelik iddialar ile ilgili inceleme başlatmayı düşünüyor musunuz?

6-Sendikal nüfuzlu kişilerin spor kulübü başkanı olmalarından dolayı tesislerin kullanımı noktasında maddi olarak ve kullanımda ayrıcılık sağlanmakta mıdır?

7-Kurumda Antrenör kadrosu ile bulunan ancak antrenörlük yapmadığı iddialarına ilişkin, Antrenörlük Çalışma Esasları Yönetmeliği doğrultusunda denetim yapmayı düşünüyor musunuz?”

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2015, 19:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128