Taraftar Abak’ı istemiyor

Bolulu Yarenler Taraftarlar Derneği Üyesi Ali Osman Filiz ve Cadde 14 taraftar grubu başkanı Fatih Altundal, Köroğlu TV ekranlarında yayınlanan ‘Serbest Vuruş’ programının canlı yayın konuğu oldu.

 Taraftar Abak’ı istemiyor

Filiz ve Altundal, Köroğlu Gazetesi Spor Müdürü Mustafa Özkan’ın sunumuyla yayınlanan programda kırmızı beyazlıların son form grafiğini değerlendirdi.

“HER ŞEY ÇOK İYİDE ÖNÜNE ENGEL OLAN TARAFTAR OLARAK BİZ Mİ ÇIKTIK”

Bolulu Yarenler Taraftarlar Derneği Üyesi Ali Osman Filiz, yönetimlerin değiştiğini, herkesin gidebileceğinin ancak kendilerinin yine tribünde olacağının altını çizerek sözlerine şöyle devam etti: “Burada üzerine düşeceğimiz en önemli husus biz taraftarız. Yönetimler değişir, herkes gider ama biz yine tribünde duruyoruz. Bu Adana’da maçında tribünde Yarenler var mıydı yoktu, cezalı olduğu için. Ama yine yönetim istifa denildi. Bunun sebebi nedir, bunu biz görüyorduk açıkçası. Bunun tribün görüyordu, biz sesi olarak ön plana çıkıyorduk. Ama bazı insanlar siz galeyana getiriyorsunuz gibi yaklaşımlarda bulundular. Şimdi bakıyoruz biz mi galeyana getirdik, biz mi bu hale getirdik. Her şey çok iyide önüne engel olan taraftar olarak biz mi çıktık. Görünen köye kılavuz istedik mi istemedik. Başta tepki verdik. Bize geri dönüşler yapıldı. Bir işleyiş var ‘neden çomak sokuyorsunuz’ dermişçesine yaklaştılar. Ama o işleyiş iyi bir şey değildi. Sezonun başında bir hedef vardı bununla başladık. En önemlisi de şuydu. İlk 6’da bulunacağız. 50’nci yılımıza özel söylenilen diyalogdu bu. Puan tablosuna baktığımızda hesaplarımızı küme düşmeme üzerine yapıyoruz.”

“HOŞNUT OLMADIĞIMIZ KONULARDA BİR İSTİFA ÇAĞRISI YAPTIK”

Cadde 14 taraftar grubu başkanı Fatih Altundal, kendilerinin sezon başında gereken uyarıları yaptıklarını ifade ederek şöyle devam etti: “50’inci yıl dedik, ilk altı dedik bunlar olmadı. İşin aslı sezona böyle başlanılıyor. İlk açıklamamızı 22 Haziran 2015 tarihinde yapmışız. Taraftarlar olarak. Ümit Özat’ın gitme olayı, Özcan hocanın gelmesiyle başlayan süreçte biz menajerler dolayısıyla yapılan transfer konusunda. İlk hata sezon başında yapıldı. Oynamayan oyuncular alındı. Aynı hataya biz devre arasında bir daha düştük. Göz göre göre aynı hatayı yaptık. Oynamayan ne kadar oyuncu varsa Boluspor’a geldi bu sene. Yaklaşık 34 tane oyuncudan bahsediyoruz. Cüneyt hocanın gidişi, tribünlerin istifa diye bağırması. Savaş Başkan’ın bir açıklaması var. Bizi soytarı yaptı. Sezon başında bazı şeyleri gördük. Yan taraftan tepkiler geldi. Aslında zor bir sezon geçirdik. Daha bitime 5 hafta var ama biz taraftar bazında çok zor günler geçirdik. Çok takıldığım nokta var. Bir Adana Demirspor maçı oynadık. Biletler satışa çıktı. Adana Demirspor taraftarları biletleri bitirdi. Biz o maçta çok güzel bir tribün yaptık. Maçı da kazandık. İlk maçıydı Fatih Tekke’nin. Ardından bir ceza geldi. Maç biletleri 5 TL’ye düştü. Samsun maçı biletleri. Biz cezalıydık. Tribüne giremedik. Sonra tekrar 25 TL’ye çıktı. Hedefimiz ilk altı, destek lazım, köstek olmadık, futbolcuya sövmedik. Biz kimseye küfür de etmedik. Doğal olarak hoşnut olmadığımız konularda bir istifa çağrısı yaptık. Bunu bir kaç maç sürdürdük. Karabükspor maçına geldik, iki şehir arasındaki rekabet belli. O maçta da 25 TL oldu. Biz seyircisiz maçlarda bilet fiyatlarının 5 TL’ye düşmesini çözemedik. Hepimiz üzgünüz. İlk altının hesabını yaparken, Cüneyt hocanın gitmesinin ardından birden çöküş yaşadık.”

“FUTBOLCUNUN ALACAĞI ARABADAN SANANE”

Kırmızı beyazlı yönetimin bu sezon sınıfta kaldığını ifade eden Altundal sözlerine şöyle devam etti: “Biz bu sene yönetim açısında sınıfta kaldık. Yönetimsel açıdan bu kadar hoca değişikliği kabul edilemez. Biz birkaç antrenmana gittik. Bazı yöneticilerimiz devre bitmeden bazı oyuncuları satıp, para kazanmanın derdindeydi. Biz bunları bire bir yaşadık. Biz şu adamı, şu kadara satarız. Hatta biz yaşadığımız diyalogda dedik ki, ‘Biz ticaret mi yapıyoruz, takım mı yönetiyoruz.” Hedef il altı diyorsun, oyuncu satma derdine düşmüşsün. Oyuncu satacaksak, ilk altıya nasıl oynayacağız. En değerli oyuncuyu sattığında. Bunu dillendirmek çok kötü bir şey. Bunu yapanda Boluspor kulübünün bir yöneticisi. Aynı şekilde yaşanan birkaç oyuncuyla sıkıntılar var. Araba satın alıp, araba satmak. Futbolcuyla yaptığı konuşmaları taraftara servi s eden de bir yönetici. Sen futbolcuyu nasıl atarsın, taraftarın önüne yem diye. Bildiğin konuşmaları taraftara servis ediyorsun. Böyle kulüp yönetilmez. Bir kere futbolcu ile içli dışlı olunmaz. Futbolcunun alacağı arabadan sanane. Adam gitsin kendisi alsın. Bu adamın hiç mi ikili diyalogu yok.”

“EMİN OLUN BU KULÜP BÜYÜK BİR KULÜPTÜR VE HER ZAMAN BİR BAŞKAN BULUR”

Boluspor’un sezon sonunda yapacağı kongrede mutlaka bir adayın çıkacağını ifade eden Filiz, sözlerine şöyle devam ett: “Anco Jansen antrenmanda Fortes ile çarpışmasının ardından kovuluyor. Sonraki hafta kesiliyor. Bir sonraki hafta 45 dakika oynatılmıyor, ikinci yarıda oyuna giriyor. Sen hoca olarak oyuncuya ceza verdiğini düşünüyorsun ama aslında Boluspor’a ceza veriyorsun. Bununla birlikte yönetimimiz ne yapıyor? Fatih hoca bu cezaları keserken, futbolcuyu küstürdüğü gibi yönetimde buna seyirci kalıyor. Açık ve net söylüyorum. Bu yönetim, sezon sonunda kongrede rakip çıkmayacağını düşünüyorsa, emin olun bu kulüp büyük bir kulüptür ve her zaman bir başkan bulur. Hiç umulmadık isimlerde aday olur, gerekirse büyüklerde aday olur.”

“NASIL BİR KULÜP HALİNE GELDİK”

Her geçen gün Boluspor isminin eridiğini sözlerine ekleyen Bolulu Yarenler Taraftarlar Derneği Üyesi Ali Osman Filiz sözlerine şöyle devam etti: “Boluspor ismini eritiyoruz. Her alanda eritiyoruz. Fatih Tekke transferi gerçekleşti. Lütfen diyorum, Fatih Tekke’nin Boluspor transferinde özdeşleşen şeyi söyleyin diyorum. Nedir? Sobalı ev konusu. Boluspor kulübünün büyüklüğü ulusal basındaki reklam durumu ne? Sobalı ev. Boluspor kulübü bir antrenöre kaloriferli ev değil de, sobalı ev almış gibi lanse ediliyor. Nasıl bir kulüp haline geldik. Ulusal basında Boluspor’un ismi bu şekilde telaffuz edilecek konuma kadar düştük mü biz. Bir antrenörün istediğiyle ulusal basında bu şekilde mi anılmamız lazım.”

“ÖNCEDEN BURAYA GELEN TAKIMLAR KORKARAK GELİRDİ”

Kırmızı beyazlılarda ruhun yok olduğunun altını çizen Cadde 14 grubu başkanı Fatih Altundal sözlerine şöyle devam etti: “Hedef her zaman ilk altı dendi ama aslında değilmiş. İlk altı dedin, puan toplayan bir hocamız vardı. Görevine son verildi. Fatih hoca geldi bir tane basın açıklaması olmadı. Şehir ayağa kaldırılmadı. Geçmiş dönemleri hatırlayalım. Bu şehir bayraklarla da donatıldı. En azından kupada oynadığımız dönemlerde gittik, Ankara’larda çeyrek final oynadık. O ruh yok artık Boluspor’da. Önceden buraya gelen takımlar korkarak gelirdi. Bu ligi domine eden takım bizdik. Ama biz bittik. Bundan 3 hafta önce Başkanın yaptığı bir açıklama vardı. Açıklamasında, ‘Halen daha hiçbir şey bitmemiş’ gibi bir ifadesi vardı. Evet, bitmedi. Ama ligde bitiyor. Bununla ilgili de bir basın açıklaması yapacağını tahmin ediyoruz açıkçası. Biz taraftarlar olarak ta bekliyoruz.”

“BU İKİ DEĞERİMİZDEN ÇOK MU İYİ FATİH TEKKE”

Kırmızı beyazlı taraftarların üzerine düşeni yaptığını ifade eden Altundal şunları dile getirdi: “Biz kendi kendimize konuşuruz. Cüneyt hoca var, Yılmaz hoca var. Bu iki değerimizden çok mu iyi Fatih Tekke. Sonuç ortada. Biri bizi kümede tuttu. Diğeri bize bu sezon 24–25 puan aldı. Belki onun aldığı puanlarla bu durumdayız. Aldığımız bu adam bu iki değerden daha mı iyi? Bir de hedefimiz ilk altıyken. Bu sene 50’inci yıl dedik. Hiçbir aktivite olmadı. Store’ye bakıyoruz içler acısı. Bunu sadece bu yönetim için söylemiyorum. Biz bunu gelen her yönetime söyledik. Çünkü bizim takımımız iyi olduğunda taraftarımız orada ürün bırakmıyor. Diğer kulüplerin mağazalarında futbolcuların formaları satılıyor. Emin başkan döneminde bu uygulama vardı. Bunlar neden yapılmıyor. Senin taraftarın üzerine düşeni yapıyor. Bolu’da iki tane alışveriş merkezi var. Birer dükkan al. Biz buradan alışveriş merkezi yönetimlerine de seslenmek istiyoruz. Kira almayın. Oraya çok gelen oluyor. Bizim ürünümüzde satılsın orada.”

“SEZON SONUNDA KESİNLİKLE KAN DEĞİŞİKLİĞİ OLMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUZ”

Programın son bölümünde söz alan Bolulu Yarenler Taraftarlar Derneği Üyesi Ali Osman Filiz kan değişikliğine kesinlikle ihtiyaç olduğunu ifade ederek şöyle konuştu: “Kesinlikle ve kesinlikle şu asla unutulmasın. Boluspor kulübü büyük bir kulüptür. İsmi her zaman büyük anılmıştır. Kulüp anlamında baktığımız zaman alt yapıları kaybettik. Kulüp erimeye başladı. Sezon sonunda ne olacak derseniz, sezon sonunda kesinlikle kan değişikliği olması gerektiğini düşünüyoruz.”

“ŞU AN, ŞU DAKİKA KONGRE KARARININ ALINMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM”

Cadde 14 taraftar grubu başkanı Fatih Altundal ise, kırmızı beyazlı yönetimin istifa etmesi gerektiğini altını çizerek sözlerini şöyle noktaladı: “İyi, kötü bu sene inşallah kümede kalırız, Beklentimiz bu yönetimin istifa etmesi yönünde. Hatta şu an, şu dakika kongre kararının alınması gerektiğini düşünüyorum. Boluspor’un bende sahipsiz kalacağını düşünmüyorum. Mutlaka birisi çıkıp sahip çıkacaktır. İnşallah takımımız ve şehrimiz için hayırlısı olur”

Spor Merkezi

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2016, 18:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128