Taraftarlardan sert açıklama "Savaş Abak seni Başkan yaptırmayacağız"

Boluspor taraftar grupları Yarenler, Cadde 14 ve Boluspor Taraftarlar Derneği'nden ortak bir açıklama geldi. 28 Mayıs'ta yapılacak olan kongre öncesinde oldukça sert ifadelerin bulunduğu yazılı açıklamada Boluspor Kulübünün mevcut başkanı ve kongrede tekrar aday olan Savaş Abak'a "Emin ol seni başkan yaptırmayacağız" dediler.

 Taraftarlardan sert açıklama

Haber: Volkan YILMAZ

Boluspor'da kongreye sayılı günler kala Boluspor taraftar gruplarından ortak bir açıklama geldi. Yarenler, Cadde 14 ve Boluspor Taraftarlar Derneği'nin yapmış olduğu yazılı açıklamada Boluspor Kulübü mevcut başkanı ve kongrede tekrar başkanlığa aday olan Savaş Abak'a yönelik "Emin ol seni başkan yaptırmayacağız" dediler.

İşte o açıklama:

Daha önceden de söylediğimiz gibi Boluspor Kulübü başkanı olarak görmediğimiz kişi yaptığı son açıklamalarla 'para kurtarma derdinde' olduğunu göstermiştir. Temlik koydurmadım açıklamalarını hep birlikte okuduktan sonra 3.1 trilyon kulüp gelirlerine temlik koyulduğu iddiaları yerel basında yer almıştır. Kendi işyerlerinde 'ben Bolu'nun çocuğuyum, temlik koydurmam, bu bize yakışmaz, aksi takdirde insanların yüzüne nasıl bakarım' cümlelerini kuranlar temlik koydurduysa kongrede delegelerin yüzüne nasıl bakacaklardır?

Yine son günlerde benzinlik ihalesi konusu kongre sürecinde dillendirilmektedir. İddialara göre kulüp adına işletilecek olan benzinlik 2.3 trilyon karşılığında bir firmaya 10 seneliğine ihale edilmiş ve çekler alınmıştır. Yine yerel basında ihalede daha yüksek fiyat verdiğini iddia eden başka bir firma ihalede usulsüzlük yapıldığı ve adli makamlara başvuracakları yönündeki haberler yer almıştır. Daha kongre bile olmadan yangından mal kaçırır gibi ihaleler açmak, benzinliği kiralamak ne anlama gelmektedir. Bu iddialar, rakamlar doğru mudur? Her fırsatta ben 5-6 trilyon para verdim, paramı geri isterim açıklamasını yapanlar, 3.1 trilyonluk temliki, 2.3 trilyonluk ihale gelirlerinden neden bahsetmemektedir? İddia edilen bu rakamlar kulübün kasasına mı girecektir ? yoksa birilerinin cebine mi girecektir? Temlik iddiaları doğruysa kulübün bundan sonraki gelirleri engellenmiştir. Benzinlik ihale iddialarındaki rakamlar doğruysa para kulübün kasasına girmiş midir? Kongre de tekrardan başkanlığa aday iken federasyon gelirlerine temlik koydurmak ve alelacele benzinlik arazisini kiralamak ne kadar etiktir? Yoksa temlik koydurma ve benzinlik arazisi ihalesi daha önce cebinizden verdiğinizi iddia ettiğiniz paraları kurtarma çabası mıdır?

Kongre sürecinde 25 Nisan'a kadar aidat ücretlerini ödemeyenlerin oy kullanamayacakları açıklanmıştı. Kongre gününe kadar aidat ücretleri yatırılabilirken zaman kısıtlaması yapılmasının sebebi çoğunluğun sağlanamayarak kongrenin yapılamaması mıydı? Üye aidatı toplamı işlemi hala devam etmektedir. Son güne kadar gizli kapaklı devam eden üye aidatı toplama işleminin “sürenin uzatılıp son güne kadar devam ettiği” neden resmi siteden duyurulmamıştır? Delegeler aranarak, görüşülerek üye aidat ücretinizi biz yatıralım, kongrede bize oy verin iddiaları doğru mudur? 25 Nisan tarihinden sonra üye aidatlarını yatırıp oy kullanmaya hak kazanan üyelerin isim listesinin resmi siteden duyurulacağı söylenmişken kongreye 3 gün kalmasına rağmen oy kullanabilecek delege listeleri neden yayınlanmamaktadır? Yoksa el altından gizli saklı yeni delege kayıtları mı yapılmaktadır?

Nereden tutarsak elimizde kalan yönetim anlayışı kongre sürecinde de devam etmektedir. İnanıyoruz ki Boluspor delegeleri kongrede en güzel cevabı verecektir. Emin ol SENİ BAŞKAN YAPTIRMAYACAĞIZ. Kol kola gezdiğin insanlar bile senin başkan olmanı sağlayamayacaktır.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2016, 21:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128