Taşkıran “Stadyum arazisi tamam”

Bolu spor kamuoyunu uzun süredir meşgul eden yeni stadyum projesi ile ilgili müjdeli haber Bolu Belediye Başkanlığı Başdanışmanı Yaşar Taşkıran’dan geldi. Taşkıran stadyum için arazi tahsisinin yapıldığını ve arazinin...

Taşkıran “Stadyum arazisi tamam”

Bolu spor kamuoyunu uzun süredir meşgul eden yeni stadyum projesi ile ilgili müjdeli haber Bolu Belediye Başkanlığı Başdanışmanı Yaşar Taşkıran’dan geldi. Taşkıran stadyum için arazi tahsisinin yapıldığını ve arazinin mera statüsünden çıkarıldığını söyledi.

 

Abant TV’de yayınlanan bir programa konuk olan Bolu Belediye Başkanlığı Başdanışmanı Yaşar Taşkıran Boluspor taraftarlarını mutlu eden haberi veren isim oldu. Taşkıran’ın verdiği bilgiye göre Bolu’ya yapılması planlanan yeni stadyumun önünde hiçbir engel kalmamış oldu. Taşkıran konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi “Karaçayır’da Engelliler Okulu yanında 15 bin kişilik stadyum için yer ayrıldı. Mera Komisyonu’ndan gerekli izin alındı. Arazi tahsisi yapılıyor. Başkanımız Spor Bakanlığı ile görüşmüş durumda ve konu Spor Bakanlığı’nda. Mevcut stadın bulunduğu yer yeşil alan olarak görünüyor. Ancak yine de ileri de burası için değişiklik söz konusu olabilir. Belki mevcut stadın caddeye bakan kısmına bir şeyler düşünülebilir” dedi.

Beşiktaş’a 260 dönüm arazi

Taşkıran uzun süredir Bolu-Düzce arasında tartışma konusu haline gelen Beşiktaş Tesisi ile ilgili olarak da önemli açıklamalar yaptı. Taşkıran Beşiktaş için 260 dönümlük yer belirlediklerini söyleyerek şöyle konuştu “Taşlı Yayla Göleti kenarında 260 dönümlük mera vasfı olan arazi komisyonda gündeme geldi. Şu anda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nce yer tahsisi yapılıyor. Mera Komisyonu’nda projeleri yapılıyor. Kamuoyunda Düzce’nin bu işi bitirdiği söyleniyor. Ancak biz Bolu’daki bu işi hızlandırmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER