Tatangaları kanatlardan vuracağız

Sakaryaspor maçında Emre Toraman’ın kart cezasından dolayı oynamayacak olması nedeniyle Teknik Direktör Özcan Kızıltan’ın orta sahayı kalabalık tutarak kanatlardan rakibi yıkmayı planladığı belirtildi. Kızıltan,...

Tatangaları kanatlardan vuracağız

Sakaryaspor maçında Emre Toraman’ın kart cezasından dolayı oynamayacak olması nedeniyle Teknik Direktör Özcan Kızıltan’ın orta sahayı kalabalık tutarak kanatlardan rakibi yıkmayı planladığı belirtildi. Kızıltan, orta sahada Caner ve Omar Wade ikilisine görev verebilir.

 

Boluspor’un Sakaryaspor maçı hazırlıklarını sürdürürken, teknik patron Özcan Kızıltan’ın kadroyu kafasında şekillendirdi. Emre Toraman’ın kart cezalısı olması nedeniyle ön liberoda Onur Bektaş’la çıkmaya planlayan Özcan Kızıltan, orta sahada Caner Ağca ve Omar Wade ile mücadele edecek.

“KİMİN OYANAYACAĞI ÖNEMLİ DEĞİL”

Boluspor Teknik Direktörü Özcan Kızıltan, “Emre Toraman’ın yokluğunda yerine konulacak oyuncu önemlidir. Rakibi düşünerek de farklı bir anlayışla da çıkabilir. Hücum ağırlıklıda denilebilir. Kim oynarsa oynasın, benim teknik adamlığımdaki anlayışım ya da felsefem, topun kaybedildiği noktada, herkes savunma oyuncusu gibi düşünür ve öyle hareket ederse orada kimin oynadığı hiç önemli değil. Rakibi oynatmama ve topu kazanma adına hareket edeceğiz. Zaten futbolun gerçeği de bu. Biz bu yönde hareket etmeye çalışıyoruz. Oyuncularımızla birlikte bunu geliştirmeye amacındayız. Onlarda bunu yapabilecek zekaya ve kaliteye sahipler zaten” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128