Tekerlekli Kızak Türkiye Şampiyonası başladı

Bolulu sporcularında katıldığı Tekerlekli Kızak Türkiye Şampiyonası, Erzurum'da çekişmeli geçen yarışlarla devam ediyor.

Tekerlekli Kızak Türkiye Şampiyonası başladı

Haber: Uğur Balaban

Yüksek İrtifa Kamp Merkezi'nde 15 Ekim'de başlayan ve bugün sona erecek şampiyonaya Erzurum'un yanı sıra Bitlis, Muş, Trabzon, Kütahya, Çankırı, Çorum, Tokat, Bolu ve Kastamonu'dan yaklaşık 100 sporcu katılıyor.

Asfalt yolda tekerlekli kızaklarla kayan sporcular, genç erkekler, genç kadınlar, yıldız kadınlar ve yıldız erkekler kategorilerinde yarışıyor. Çekişmeli anların yaşandığı yarışlarda sporcular dereceye girebilmek için kıyasıya mücadele ediyor. Yıldızlar kategorisinde 8 sporcu süreye karşı kıyasıya mücadele etti. Yıldızlar kategorisinde ilk 3 sırayı Çankırı'dan katılan sporcular aldı. Kategoride en iyi dereceyi alan Zehra Rabia Oksal birinci, Eylül Naz Tekin ikinci ve Hatice Yağmur Önder ise üçüncü oldu.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle bir süre düzenlenmeyen tekerlekli kızak yarışları, alınan tedbirler ve oluşan koşullar sonrası ilk kez Erzurum'da yapılıyor. Gün boyu devam edecek yarışlarda dereceye giren sporcular madalya ve çiçeklerle ödüllendirilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124