Tekke “İlk hedefimiz Süper Lig'e çıkmak”

Boluspor hafta sonunda oynadığı Adanademirspor karşılaşmasını 1-0 kazanırken önümüzdeki hafta pazartesi günü oynayacağı Karşıyaka maçının hazırlıklarına başladı.

 Tekke “İlk hedefimiz Süper Lig'e çıkmak”

Boluspor PTT 1.Ligin 21.haftasında deplasmanda oynayacağı Karşıyaka maçının hazırlıklarına başladı. Antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Tekke çeşitli açıklamalarda bulundu. Bu maçın, kendileri için zor ve kazanmaları gereken bir karşılaşma olduğuna değinen Fatih hoca, "Adana Demirspor karşılaşması, özellikle de 10 kişi kaldıktan sonra zor geçen bir maç oldu. Ancak oyuncularımız inanılmaz bir özveri gösterdi. Sonucunda da hak ettiğimiz bir galibiyet elde ettik. Hedeflerimiz içinde olan ve kazanmamız gereken bir maçtı" diye konuştu.

Tekke, bu galibiyetin şehrin coşkusu ve heyecanını biraz daha arttırdığını ileri belirterek, coşkuyu hep üst seviyelerde tutmak için gayret sarf edeceklerini ifade etti. "Hep beraber hareket etme alışkanlığını sürdürdüğümüz sürece bu ligde bir şeyleri başarabiliriz" diyen Tekke, bütün rakiplerinin hemen hemen birbirine eşdeğer olduğunu söyledi.

Pazartesi günü oynayacakları Karşıyaka maçının çok zor geçeceğini belirten Tekke "Bu galibiyetleri devam ettirmemiz gerekiyor. Eksiklerimiz var ama gelen yeni oyuncu arkadaşlarımız bir ekip gibi hareket etmeyi bilen arkadaşlarımız. Onlardan beklentimiz Adana Demirspor maçındaki gibi aynı coşkuyla mücadele etmeleridir" dedi.

Tekke, hem kendisinin hem de Boluspor'un tek hedefi olduğunu dile getirerek, "Bizim hedeflerimiz var. Hedeflerimizin başında da Süper Lig'e çıkmak geliyor. Önümüzde 14 hafta var. Bu haftalarda almamız gereken belli sayıda galibiyet serisi lazım. Bu kolay değil ama oyuncu arkadaşlarımızın bunu başarabileceğini düşünüyorum. Süper Lig'e çıkmak için son terimize kadar mücadele edeceğiz. Arkadaşlar Adana Demirspor maçında bunu yapabileceğimizi gösterdiler" şeklinde konuştu. SPOR MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2016, 17:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER