TEMELİ SAĞLAM ATMAKTAN YANAYIM

Boluspor teknik direktörü Cihat Arslan, basın mensupları ile bir araya geldi. Haftalık basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan genç teknik adam, çalışmalar ve transferler hakkında bilgiler verdi. Sohbet...

TEMELİ SAĞLAM ATMAKTAN YANAYIM

Boluspor teknik direktörü Cihat Arslan, basın mensupları ile bir araya geldi. Haftalık basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan genç teknik adam, çalışmalar ve transferler hakkında bilgiler verdi. Sohbet havasında gerçekleşen toplantıda Arslan takıma 4-5 daha oyuncu istediğini yapılacak üç hazırlık maçı ile kadronun büyük oranda şekilleneceğini belirtti.

 

Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Boluspor'da teknik direktör Cihat Arslan basın mensupları ile bir araya geldi. Arslan gazetecilerin sorularını yanıtlarken, takımdaki son durum ve transfer konusuna açıklık getirdi. Çalışmaların oldukça verimli geçtiğini belirten genç teknik adam "Bugüne kadar yaptığımız çalışma sadece ön hazırlık çalışmalarıydı. İlk etap çalışmalarına yeni başladık. Takımda oyuncularımın performansından gayet memnunum. 8, 10 ve 12 Temmuz'da yapacağımız üç hazırlık maçı ile şu an denenmeye gelen oyuncular hakkında karar vereceğiz. Yabancı oyuncu arayışımız ise devam ediyor" dedi.

 

-GENÇLERE GÜVENİYORUZ-

İlk etap çalışmaları sonucunda yönetime rapor vereceğini ve kadronun büyük oranda şekilleneceğini belirten Arslan “Boluspor’un 4 tane daha oyuncuya ihtiyacı vardır. Biz raporumuzda merkez komiteye onu sunduk. O oyuncuların gelmesi ile tamamen oyunsal ve taktiksel forma gireceğiz. Gençlere güveniyoruz. Gurbetçi oyuncuları da kadromuza dahil ettik. 6 tane yabancı oyuncumuz var. Gelecek anlamında sağlam temeller oluşturmayı düşünüyoruz.

 

-YABANCI OLSADA OLUR, OLMASADA-

Forvet hattında yabancı oyuncu tercihini kullanmak niyetinde olduklarını belirten Arslan “Forvet de yabancı oyuncudan yana tercihimi kullanmak niyetindeyiz. Ama bu kesin midir değildir bilmiyoruz. Denemelerde, idmanlar ve yurt dışında bakıyoruz. 10 numara ve santrafor arayışında oyuncu arayışımız var. Bizim tarzımızda katkı yapabilecek oyuncu olursa alabiliriz. Elimizdeki oyuncudan önde değilse de kadromuza katma gibi niyetimiz yok.

 

-O HATA YAPTI, BU HATA YAPTI YOK-

Futbol oyununun bir takım oyunu olduğunu belirten tecrübeli hoca “Ben oyuncularıma da diyorum. O hata yaptı. Bu hata yaptı olmaz. Hata varsa hepimizin başarısızlığı hepimizin kaybı diye düşünmeliyiz. Bu felsefe varsa başarılı olabiliriz. Bireysel olarak bir futbolcu değerli olabilir. Ama takıma bir katkısı yoksa sorgulanabilir.

 

-KİMSENİN KAFASINDA SORU İŞARETİ KALMASIN-

Ekip olarak niyetlerinin birlikteliği sağlamak olduğunu ifade eden Arslan “Bizim niyetimiz birliktelik sağlamak. Benim derdim sadece takım değil. Şehirde basında herkes birlikte olsun. Soru işaretleri kalksın. Benle ilgili oyuncularla ilgili soru işaretleri kalmamalı ki bütünleşebilelim. Boluspor, Denizlispor’u yendi neden liderliği bıraktı. İsteyerek bırakmadı. Ama o birliktelik olsaydı bırakılmazdı. Atacan ile Erman var. Ben onlardan çok memnunum. Erman sakatlık geçirdi. Ama şuan iyi koşuyor. Sahiplenmiş durumda yani böyle oyuncular takıma farklı bir hava getirir. İzleyenlerde takıma fazla sahiplenir. Bir şeyin temeli olmazsa onun üstü olmuyor.

 

-FERHAT’IN KALMASINI İSTERİM-

Ferhan Kiraz’ın sakatlığı deva ettiğini belirten Aslan “Ödem oluşmuş. Bir hafta fizik tedavi alacak. İlk etap kampına katılmayabilir. Ferhat Kiraz’ın gideceğini de aklımın ucundan bile geçirmiyorum. Ferhat bizim için çok değerli bir oyuncu, kalmasını isterim. Ama şartlar ne getirir onu bilemiyorum. Bu takım hepimizin takımı buraya hizmet için geldik.  Boluspor’un başarısı hepimiz gururlandır. Hep beraber başaralım” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128